Hermes u uzbudljivoj završnici slavio na gostovanju kod Škrljeva

Nova pobjeda Hermesa, koji je u uzbudljivoj završnici slavio na gostovanju kod Škrljeva rezultatom 84:79.

Premijer liga, 5. kolo, 3. studeni

Adria Oil Škrljevo – Hermes 79:84 (18:20, 22:21, 14:23, 25:20)

(Williams 24p(6sk), Yacoubou 14p – Rogić 18p (5sk, 7as), Krapić 17p, Vladović 15p))

Odmah na početku se pokazalo da će ovo biti jako zanimljiva utakmica, u prvoj četvrtini su se momčadi izmjenjivale u vodstvu, što je uslijedilo i u drugoj četvrtini te smo do kraja poluvremena i odlaska na odmor gledali potpuno izjednačenu utakmicu, gosti su na odmor otišli rezultatom 41:40.

U trećoj četvrtini je zagrebačka momčad na krilima Rogića, Krapića i Vladovića otišla na velikih plus 13 poena razlike na tri i pol minute do kraja trećeg perioda. Domaćini su do kraja četvrtine tek uspjeli smanjiti razliku na zaostatak od 10 poena. U zadnjih deset minuta se domaća momčad budi te ponajviše zahvaljujući Ušiću, Williamsu i Štembergeru kreira preokret te se potpuno vraća u utakmicu, a na nešto manje od tri minute do kraja tricom Štembergera smanjuju zaostatak na minus dva (73:75), no ipak Rogić i Vladović svojim poenima ne dozvoljavaju iznenađenje te odnose pobjedu u Zagreb.

U redovima pobjedničke momčadi najbolji su bili Rogić s 18, Krapić s 17 i Vladović i Mileković s 15 poena. Kod domaćina je najbolji bio Williams s 24 poena, a dobrom igrom mu se pridružio i Yacoubou s 14 poena.