Hermesu derbi, Šanac prekinuo niz poraza

U 20. kolu drugoligaške karavane regije Centar Hermes Analitica je u derbiju kola slavila u Dubravi i pokazala da je s pravom najbolja momčad u ligi. Crni niz od sedam uzastopnih poraza prekinuo je karlovački Šanac koji je slavio kod Mladosti.

Dubrava – Hermes Analitica 64:75 (14:19, 30:41, 44:58)

Dubrava: Barac, Gazić 4, Bešlić 10, Vodopija 11, Oršanić 6, Stojić 5, Marić 2, Garma 5, Raguž, Škara 4, Šaravanja, Šimović 17
Hermes Analitica: Ivanešić, Kušec, Njegovan 5, V.Kožul 15, L.Kožul, Garafolić 10, Perković 9, Penić 21, Horvat, Matković, Garvanović, Rajič 15

Indisponirani dubravaši poveli su na startu susreta 10:6, ali se Analitičari brzo vraćaju te preko Ivana Penića i Hrvoja Garafolića dobivaju prvu četvrtinu 19:14. Početkom nastavka je bilo 43:30, a najbolji period igre Dubrave je bila sredina treće četvrtine kada su serijom 9:0 došli na minus 4 (43:39). Ipak brzo su gosti uzvratili te preko Vite Kožula odjurili na 15 razlike što momčad Ivana Lozanića nije uspjela stići do kraja susreta.

Penić s 21, te Julijan Raič i Vito Kožul s 15 su predvodili goste, dok je kod Dubrave najbolji bio najmlađi Filip Šimović (17).

Zrinjevac – Bosco 98:76 (29:16, 51:36, 78:60)

Zrinjevac: Ilić, Planinić 4, Andrijević 3, Prgomet 18, Zadravec 28, Čulek 19, Vukoja 2, Uzelac 5, Petrović, Papac 19, Linde
Bosco: Reljanović 23, Papak 12, Kuga 3, Mrkić 2, Jularić 5, Gajski, Markota, Banić, Šuica 13, Bubalo 18, Livajić

Zrinjevac je već u prvoj četvrtini slomio Bosco, a prednjačili su Stefan Zadravec (28), Filip Čulel (19) i Ljubo Prgomet (18). Kod gostiju Lovro Reljanović je ubacio 23, a Bubalo 18 koševa.

Gorica : Rudeš 79:71 (26:22, 50:34, 55:59)

Gorica: Vujević, Tomić, Lasić 11, Herendić 19, Kočanović, Pašalić 13, Lečić 4, Gazić, Matić 2, Majcunić 4, Primorac 26
Rudeš: Rački 10, Grbešić 7, Marenčić, Jelaska 9, Novak 7, Ljubičić, Posinković, Matijašević 8, Dmitrović, Čutuk 16, Pojatina, Grabarić 14

Zanimljivu utakmicu smo vidjeli u Velikoj Gorici. Domaćini su na poluvremenu imali 16 razlike, ali treća četvrtina je pripala Rudešu 25:5 čime su stekli prednost uoči posljednjih deset minuta. Da bi pobjeda ipak ostala u Gorici pobrinuli su se Nino Primorac (26) i Dominik Herendić (19). Kod gostiju koji su i dalje ostali na samo četiri pobjede Ćutuk je ubacio 16, a Grabarić 14 koševa.

Samobor – Maksimir 84:75 (17:19, 40:43, 58:60)

Samobor: F. Tušek 16, D. Ribarić 2, Z. Vitković, T. Tomić 10, B. Hrvoj 5, D. Filković 6, Levanić 5, Nakić 12, Levanić 7, Dragozet 2, Vlaić 2, Zadro 17
Maksimir: Kragulj 1, Lacić 4, Smolić 14, Gjergja, Lažeta, Šutalo 9, Kravos 19, D. Stojanović 10, I. Gogić, V. Karmelić 9, D. Hekić, Stipanović 9

Uz susret u Dubravi najzanimljiviji susret ovog kola je trebao biti dvoboj Samobora i Maksimira. Domaćini u velikoj seriji od pet uzastopnih pobjeda uspjeli su tek u zadnjoj četvrtini slomiti otpor Maksimira koji je pobjedom mogao doći do drugog mjesta.

Samoborce su predvodili Zadro (17), Tušek (16), a Nakić je dodao 12 koševa. Kod Maksimira Kravos je ubacio 19 koševa.

Kaptol – Mladost 88:78 (15:18, 41:48, 62:63)

Kaptol: Skokna 14, Baričević 16, Kumanović, Matić 11, Jurković 10, Slavica 12, Mažar, Božić 11, Španja 4, Mazalin 10, Arapović
Mladost: Šabić 13, Turić 10, Lebo 17, Palac 6, Vučić, Jelenek, Tomić 5, Lončar 16, Grdanjski 5, Mandić, Mikulić 6

U jučer odigranoj utakmici boljom igrom u posljednjoj četvrtini mladi Cibosi su na kraju pobijedili juniore Cedevite. U ekipi Josipa Sesara najučinkovitiji je bio Baričević s 16 poena, a u momčadi Mladena Starčevića Lončar je imao isti učinak.

Mladost : Šanac Karlovac 77:90 (14:23, 31:52, 52:72)

Mladost: Šabić 5, Perić 16, Lebo 2, Palac 11, Turić 10, Vučić, Jelenek 29, Tomić 2, Lončar, Grdanjski, Mikulić 2
Šanac Karlovac: Lipak 18, Josipović 40, Panjević 1, Šimunić, Razumić 25, Božić, Pastuhović, Beber, Špehar, Lukačić 6

U zaostalom susretu 19. kola Šanac Karlovac je prekinuo niz od sedam uzastopnih pobjeda i slavio na gostovanju kod Mladosti koja je nastupila bez Ivana Buve što su gosti iskoristili te preko Branimira Josipovića (40) i Kristijana Razumića (25) došli do sedme ovosezonske pobjede. Kod Mladosti Dorian Jelenek je ubacio 29, a Bruno Perić 16 koševa.