Hezonja solidan s klupe, međusobni dvoboj hrvatskih centara

U ne tako sadržajnoj, ali zanimljivoj NBA večeri izdvajamo domaći poraz NY Knicksa protiv 76ersa i dvoboj Cavsa i LA Lakersa kojeg su gosti Clevelenda iznenađujuće dobili i prekinuli niz od 12 uzastopnih poraza.

Philadelphia 76ersi (28-16) uspjeli su se izvući u završnici i upisati pobjedu u Madison Square Gardenu protiv domaćih Knicksa (10-33) 105:108. Iako su imali i +19 u jednom trenutku, New York se uspio vratiti početkom zadnje četvrtine, uglavnom zbog velikog broja izgubljenih lopti gostiju (17), ali na kraju nisu imali snage niti individualne kvalitete uzeti utakmicu. Joel Embiid (26 poena, 8 skokova, 6 blokada) uspješno je kontrolirao reket i cijelu obranu iz pozadine, dok je Ben Simmons (20 poena, 22 skoka i 9 dodavanja) sjajno dirigirao napadom i vukao u leđa protivnicima kad god bi se za to pružila prilika. Uz njih dvojicu tu su još Butler (16 poena, 8 skokova) i Redick (22 poena) te Knicksi nemaju takav kalibar igrača, ali se nadaju da se netko od ovih mladih igrača može razviti u nešto slično. Ušavši s klupe Mario Hezonja odigrao je solidnu utakmicu i upisao 9 poena (3/6 iz igre, slobodna 3/3, trice 0/1) uz 5 skokova, 2 asistencije i ukradene lopte za 22 minute na terenu. Rookie Kevin Knox bio je najbolji kod domaćina s 31 poenom i 7 skokova. Iduću utakmicu Knicksi igraju treću zaredom doma protiv Wizardsa dok će Philly dočekati Timberwolvse Darija Šarića.

Malo iznenađenje priredili su igrači Cleveland Cavaliersa (9-35) pobjedom 101:95 protiv LA Lakersa (23-21) Sjajnom igrom prve petorke koja je ubacila čak 87 poena i očajnim napadačkim izdanjem domaćih osigurali su si tek devetu pobjedu u sezoni koja im je prožeta ozljedama. Lakersi su pokušavali igrati kroz Kuzmu (29 poena, 9 skokova i 4 asista) koji je svoj posao odradio, dok su ostali uglavnom podbacili, pogotovo u šutu za tri poena gdje nisu mogli ništa pogoditi (7-34 za mizernih 20%). Ivica Zubac nije odigrao lošu rolu no čudi kako nije dobio više od 11 minuta. Za to vrijeme ubacio je 5 poena (šut iz igre 2/3, 1/1 slobodna) uz 2 skoka i 2 blokade. S druge strane Ante Žižić dobio je skoro identičan broj minuta (njih 10), ali nije uspio zabiti (0/1 iz igre) te je uhvatio 4 skoka i podijelio 1 asistenciju. Cavsi nastavljaju svoje putovanje po zapadu, te će nakon Lakersa u goste Portlandu, a LA čeka lagani domaći obračun protiv Bullsa.