Hezonji double-double, Bogdanović ozlijeđen

I današnji pregled NBA karavane provest ćemo na utakmicama naših igrača i njihovih učinaka te za kraj idemo na zanimljivi dvojboj Washington Wizardsa i Milwaukee Bucksa.

Indiana Pacers – Chicago Bulls  125:86

(V.Oladipo 23k 6sk 9as, D.Sabonis 22k 5sk, Bojan Bogdanović DNP – B.Portis 15k 4sk, D. Valentine 13k 5sk)

Indiana Pacersi (20-19) su bez pomoći našeg Babe pomeli umorne Chicago Bullse (14-26) kojima je to druga utakmica back to back-a. Bojan je u srijedu protiv Bucksa lakše ozlijedio gležanj te su ga Pacersi odlučili odmarati sinoć. Victor Oladipo igra najbolju sezonu u karijeri i ako on odigra dobro Indiana se može nadati pobjedi. Tako je bilo i sinoć, a podršku s klupe je imao u Domantasu Sabonisu i T.J.Leafu (15k 6/6 FG 6sk). Kod Bullsa najbolji su bili Bobby Portis ,Denzel Valentine i Lauri Markkanen (13k 5sk)

Orlando Magic – Cleveland Cavaliers  127:131

(A.Gordon 30k 8sk, E.Payton 20k 7sk 5as, M.Hezonja 16k 10sk -L.James 33k 10sk 9as, K.Love 27k 5sk, I.Thomas 19k 4as)

Još jedna vrlo dobra partija Marija Hezonje u nastavku sezone te opravdava sve veću minutažu. Nažalost Cavsi (26-13) i LeBron James su bili prejaki na gostovanju u Amway centru. Magic (12-28) je na kraju treće četvrtine gubio i s dvocifrenom razlikom, pokušali su i približili se jačem protivniku no ipak nisu uspjeli doći do pobjede. Hezonja je,kao starter za 39 minuta ostvario dobule double od 16 koševa uz šut 7/14 (0/1 za 1, 5/7 za 2, 2/7 za 3) i 10 skokova, a tome je još i dodao 2 asistencije valorizacija +8. Trener Frank Vogel koristio ga je na pozicijama 3 i 4 kada su stizali rezultat te se okrenuo smallballu. U obrani nije imalo lagan zadatak čuvati Jamesa koji je bio jednu asistenciju kratak do triple double učinka. Uz njega goste su predvodili K.Love i I.Thomas koji se vratio nakon utakmice odmora protiv Celticsa i odmah pokazao da će biti pojačanje za Cleveland. Ante Žižić i dalje se nalazi u Chanton Chargeu gdje skuplja iskustvo u G-Ligi i čeka poziv u prvu momčad Clevelanda.

Washington Wizards – Milwaukee Bucks  103:110

(B.Beal 20k 5sk, M.Gortat 17k 7sk, J.Wall 16k 16as – G.Antetokounmpo 34k 12sk 7as, E.Bledsoe 21k 4sk 4as, K.Middleton 20k 5sk)

Potencijalni playoff dvoboj vidjeli smo sinoć u Washingtonu u utakmici s 14 promjena vodstva, iskrama na terenu i MVP partiji Giannisa kojeg malo koja ekipa u ligi može zaustaviti. Wizardsima (23-17) nije pomogla niti još jedna odlična utakmica dvojca Beal-Wall. Jednostavno su Bucksi (21-17) bili konkretniji unatoč tome što je njihov trener Jason Kidd koristio samo 9 igrača. Domaćini su izmjenjivali čuvare na Giannisu međutim on je većinom pronalazio rješenje, a dok to nije uspio tu su pripomogli Eric Bledsoe i Khris Middleton. S druge strane Washington takvo što ovu utakmicu nije imao jer osim Gortata nitko nije uspio iskočiti kada bi gosti zatvorili Walla i Beala (Otto Porter nije nastupio zbog ozljede kuka). Obje ekipe sad čeka uigravanje za playoff, brušenje rotacije i zadnjih detalja ili čak pokušaji pojačavanja do kraja trade deadlinea kako bi im šanse za odlazak što dalje bile što veće.