Kup Krešimir Ćosić: Mravi nadvladali Kaštelane

Utakmica četvrtog kruga drugog dijela Kupa Krešimir Ćosić, donijela nam je susret između domaćina Ribole Kaštela i Zagreba. Ovo je bila prilika da Kaštelani ostvare prvu pobjedu od početka sezone, ali u tome na kraju nisu uspjeli.

Kup Krešimir Ćosić, 4.krug, 7. siječnja

Ribola Kaštela – Zagreb 74:78 (23:15, 17:16, 14:26, 20:21)

(Došen 20, Mandić 12 – Palokaj 21, Čar 20)

Kaštelani otvaraju utakmicu ubacivši jedanaest poena u prve četiri minute susreta. Dobrom obranom, kreativnim idejama u napadu i željom za pobjedom postaju dominantna momčad. Prva četvrtina završava rezultatom 23:15. Mravi ne posustaju, nastavljaju borbu te se na predah odlazi rezultatom 40:31.

Mravima je predah dobro došao. Bude se i u trećoj četvrtini okreću utakmicu u njihovu korist. U posljednju četvrtinu ulaze s prednošću od tri poena. Četvrtina završava rezultatom 54:57, što najavljuje uzbudljivu završnicu.

O pobjedniku se odlučivalo do zadnje minute susreta.Napetost je bila prisutna s obje strane što se vidjelo po prekršajima. Mravi su bili izdržljiviji, pa su uz pomoć grešaka Kaštelana odnijeli pobjedu. Utakmica završava rezultatom 74:78.
Unatoč tome što su prvo poluvrijeme bili dominantniji, Kaštelani i dalje ostaju bez ijedne pobjede ove sezone.