Hezonji pobjeda, Bender solidan

Mario HezonjaDragan Bender upisali su nastupe za svoje momčadi koje su imale polovičan uspjeh. Orlando je dobio Minnesotu na domaćem terenu dok su Sunsi izgubili na gostovanju u Portlandu. Uz to NBA liga nam je ponudila još 2 utakmice iz kojih izdvajamo malo iznenađenje i poraz Boston Celticsa kući protiv New Orleans Pelicansa. Denver Nuggetsi i fantastični Nikola Jokić nisu imali većih problema protiv Dallasa u svom Pepsi Centru iako su gosti stigli smanjiti rezultat pred kraj.

Orlando Magic – Minnesota Timberwolves  108:102

(E.Fournier 32k 3as, D.Augustin 18k 6sk 6as, B.Biyombo 10k 16sk 5bl, Mario Hezonja 10k 3as; J.Butler 28k 7sk 4as, T.Gibson 18k 7sk, K.Towns 15k 12sk 3bl, J.Teague 13k 6as)

Iako su vodili većinu utakmice, Minnesota Timberwolves (29-17) nisu uspjeli izvući pobjedu na gostovanju u Amway centru. Eventualnom pobjedom su mogli preskočiti Spurse na 3. mjestu zapadne konferencije i nastaviti niz od 5 pobjeda. Utakmica nije bila nešto što će se prepričavati, razlika je samo što su igrači Orlanda (13-31) izgledali i igrali s više volje i htijenja za pobjedom. Gosti su vodili na početku i pokušavali bezuspješno prelomiti utakmicu budući da se domaći igrači nisu predavali.Pokretač svih napada bio je Jimmy Butler te se trudio nositi momčad koliko ide. Osim toga vidjeli smo i dosta 2 na 2  pick igre Towns-Teague ili samo Townsa kako prima loptu leđima prema košu i pokušava ostvariti prednost svojom odličnom igrom 1 na 1. Tu je par puta igrao i protiv Hezonje jer je mladi Dubrovčanin neke trenutke provodio i kao četvorka. Orlando je pokušao ubrzati tempo kontrama i brzim šutovima, pogotovo trica (Gordon ih je opalio u 1. četvrtini čak 6, a zabio 1) što ih je držalo u utakmici jer ni gosti nisu mogli ništa pogoditi. Za obrambeni dio pobrinuo se Bismack Biyombo koji je u kontrolirao reket, lijepio banane i skupio čak 11 skokova u 1. poluvremenu. Wolvesi početkom 2. četvrtine ostaju bez Bjelice (isključeni on i Afflalo) i tako gube važnog čovjeka s klupe. Magic u par navrata prelazi u vodstvo no na veliki odmor se odlazi s 47:48 za goste. U nastavku Taj Gibson drži napad gostiju, a probudio se i Evan Fournier koji zabija 17 poena u 3. četvrtini i u zadnju četvrtinu Minnesota ulazi s 2 poena prednosti 73:75. Zadnji period pripao je domaćinima 35:27 uz odličnu igru već spomenutog Fourniera i D.J. Augustina koji je s 11 poena i nekoliko dodavanja preuzeo ulogu prvog razigravača. Pravu borbu vodio je s Butlerom koji je u zadnjoj četvrtini ubacio 15 poena od svojih 28 no ni to nije bilo dovoljno. Za 18 minuta Hezonja je upisao 10 poena uz šut 4/12 ( 2/5 za 2 i 2/7 za 3), 1 skok, 3 asista, po 1 izgubljenu i ukradenu loptu, valorizacija +5. Iduću utakmicu dočekuju ih Cleveland Cavaliersi na svojem parketu dok će Minnesota put Houstona na derbi s Rocketsima.

Portland Trail Blazers – Phoenix Suns  118:111

(D.Lillard 31k 5sk 7as, C.J. McCollum 27k 3sk, A.Aminu 14k 9sk, J.Nurkić 9k 7sk; D.Booker 43k 6sk 8as, T.Daniels 18k, Dragan Bender 6k 8sk, T.Ullis 11k 3sk 6as)

Nakon Hezonje na parket je stupio drugi naš igrač Dragan Bender koji ponovno bijaše starter za momčad iz glavnog grada Arizone. Utakmicu je obilježio dvoboj Booker – Lillard i dominacija Portlanda (23-21) u ključnim trenucima, koja im je na kraju osigurala pobjedu. Sunsi nisu uspijevali napraviti seriju kojom bi ugrozili vodstvo domaćina. Damian Lillard i/li C.J. McCollum bi automatski povezali par poena i vratili prednost. Kombinirano su zabili 58 poena šutirajući 10/18 za tricu dok je klupu predvodio Shabazz Napier s 11 poena i 6 asistencija za 20 minuta. Još jedna vrhunska predstava Devina Bookera nije bila dovoljna Sunsima (16-29) koji su izgubili 3. utakmicu zaredom. Ubacio je 43 poena iz 29 šutova i 8 puta asistirao. Bender je odigrao 33 minute i upisao 6 poena (0/1 za 2 i 2/3 za 3) , a pridonio je s 8 obrambenih skokova i asistencijom, valorizacija -14. Nakon ove utakmice Portland igra još jednu utakmicu u svojoj dvorani protiv Indiana Pacersa našeg Bojana Bogdanovića,a Phoenix ide na “najviše” gostovanje u ligi kod Denver Nuggetsa.

Boston Celtics – New Orleans Pelicans  113:116 OT

(K.Irving 27k 7sk 2as 6izg, A.Horford 14k 9sk 6as, M.Smart 16k 5sk 5as, J.Brown 16k 4sk 5as; A.Davis 45k 16sk, D.Cousins 19k 5sk 5as 7izg, J.Holiday 23k 4sk 7as 3uk, I.Clark 15k 4sk)

Bila je ovo utakmica između elitne obrane (Boston) i vrlo dobrog napada (New Orleans). Još jedna gusta završnica i još jednom su se New Orleans Pelicansi (23-20) provukli do pobjede. Loša igra u završnici Celticse (34-11) je koštalo pobjede. Puno je toga išlo na Kyrieja Irvinga koji nije imao dobar šuterski dan kao ni cijela ekipa (ukupno su šutirali 39% iz igre). Pelicansi su u 1. četvrtini napravili razliku zabivši 32 poena, a na poluvrijeme odlaze s prednošću od 10 poena (48:58). Međutim, Celticsi se vraćaju u igru odličnom 3. četvrtinom i ulaskom u četvrtu. Goste iz New Orleansa u igri drže Jrue Holiday Ian Clark s par teških šutova. Upravo Holiday zabija važnu tricu za 101:101, 1.26 minuta prije kraja regularnog dijela. Nakon toga po 3 poena Kyrieja i Anthonyja Davisa i imamo produžetke, koji su pripali gostima rezultatom 9:12 (po 4 poena Holiday, Davis i Cousins). Davis je umalo ponovio utakmicu protiv New Yorka i u zadnje 3 utakmice prosječno bilježi 43 poena 14 skokova i 2.3 blokade. Sjajnu utakmicu odigrao je i Holiday pogodivši ono što je trebalo u trenucima kada je Boston prijetio da će preokrenuti utakmicu. Kod domaćina valja istaknuti i mladi dvojac Jaylen Brown – Marcus Smart. NOLA će nakon ove pobjede u goste Hawksima dok će Celticsi ponovno na obračun s Phillom.