Težak poraz Spahije, Shved sredio Zvezdu

Sinoć su odigrane četiri utakmice 18. kola Eurolige. Većih iznenađenja zapravo i nije bilo. Shved je dominirao u Beogradu s 29 poena. Zvezda je igrala solidno, Rochestie je odigrao jednu od boljih partija u sezoni, ali za Shveda “Crveno-beli” jednostavno nisu imali rješenje. Najveće iznenađenje jest zapravo težak poraz Spahijinog Maccabija kod Olympiakosa. Grci su bili favoriti prije početka, ali 30 poena razlike je malo iznenađenje. Maccabi je doveo u pitanje ulazak u doigravanje

Šarunas Jasikičevičius je bio na rubu živčanog sloma u Njemačkoj. Njegov Žalgiris je poražen kod Brose Basketsa unatoč solidnom postotku šuta za tri (42%). U trećoj četvrtini domaćini su potpuno preokrenuli utakmicu i na kraju odnijeli bodove. Pobjeda Rudežove Valencije na domaćem terenu u posljednje vrijeme ne predstavlja iznenađenje. Valencija je dominirala tijekom cijelo susreta, a Katalonci su u četvrtoj četvrtini tek uspjeli ublažiti poraz. Naši igrači su ovaj put imali nešto skromniji učinak.

Euroliga, rezultati:

Crvena zvezda – Khimki 70:79 (Rochestie 27, Dangubić 20 – Shved 29)

Olympiakos – Maccabi 94:64 (Spanoulis 13, Milutinov 12 – Jackson 13)

Brose Baskets – Žalgiris 93:86 (Rubit 22, Radošević 4(1as, 1sk) – White 23)

Valencia – Barcelona 81:76 (Dubljević 19, Rudež 6(2-3 šut, 1sk) – Oriola 15, Tomić 2(1as))