Hit lige Igokea slavila u Kragujevcu

Nakon tri odigrana kola regionalne lige momčad iz Aleksandrovca jedina je bez poraza. Igokea je uspjela savladati Radnički u Kragujevcu, koji je priredio još jedno razočaranje svojim navijačima jer je Radnički trenutno jedini bez pobjede.

Početak utakmice je pripao viceprvaku BiH, koji nakon polovice četvrtine ima prednost od sedam razlike pri rezultatu 4:11. Koševima Stefana Sinovca i Vladislava Dragojlovića, Radnički uspijeva izjednačiti i sve boljom igrom rješava prvu četvrtinu u svoju korist 20:18.

U drugoj dionici susreta se igra sve bolje obrana, te je pretežito dominirala igra koš za koš. U drugom dijelu četvrtine igrači Mute Nikoliće su sve precizniji u napadu te odlaze na poluvrijeme s prednošću od pet razlike kod rezultata 37:32.

Na početku treće dionice vodstvo domaćih se održavalo sve do sredine četvrtine, kada Igokea na krilima Štembergera, Šulovića i Jorovića radi seriju od čak 19:3 i dolazi u vodstvo. Rezultat nakon tri dionice bio je 49:58.

Igosi vrlo dobro otvaraju zadnju četvrtinu kada bježe na 11 razlike, no Radnički predvođen raspoloženim Sinovcem uspijeva vratiti rezultat u neizvjesnost, te su domaćini na ulasku u posljednju minutu susreta nakon ubačaja s linije slobodnih bacanja Marka Worthingtona stigli do poravnanja na 70:70.

Momčad iz Aleksandrovca je krenula odlučnije te odličnom obranom i serijom 8-0 predvođenu Hammondsom i Štembergerom dovršavaju Kragujevčane. Mijatović ublažava poraz s tricom za konačnih 73:78.

Najbolji u redovima Radničkog je bio Stefan Sinovec s 25 koševa i 8 skokova, zatim Worthington s 12 koševa.  Kod Igosa su najbolji bili Jorović s 15 koševa, Hammonds i Joksimović s 14 i Štemberger je dodao 11 koševa.