Hrabri Šibenčani iznenadili Cibonu

U vrlo zanimljivoj i do samog kraja potpuno neizvjesnoj utakmici u Draženovom domu, košarkaši Jolly JBŠ-a hrabrom su predstavom iznenadili favoriziranog domaćina Cibonu i pobjedom  76:78 osigurali doigravanje.

[rezultat id=428]

Baš kako su nas do sada u A1 doigravanju i navikli, košarkaši Cibone su prilično inertno i rezignirano otvorili i ovu utakmicu za razliku od gostiju iz Šibenika koji su koševima iz kontri i polukontri agresivno napadali koš  košarkaša Cibone.

U prvih 5. minuta gledali smo dvoboj Rossa i Žižića koji su i bili jedini strijelci u početnom periodu utakmice. Četvrtina je završila s prednošću gostiju 15:19 uz izrazito nizak postotak ubačaja s vanjskih pozicija. Druga četvrtina počela je obećavajuće za domaćine, koji su na krilima Darija Šarića rade seriju od 9:2 i prelaze u vodstvo od 24:21. Agresivna napadačka igra Cibone rezultirala je ulaskom u bonus ekipe Jollyja nakon svega 2:30 minute u 2. četvrtini.

Trener Cibone Lutz na parket uvodi petorku: Kus, Kovačević, Marčinković, Jagodić-Kuridža i Nicević koja potpuno bezidejnom igrom u napadu vraća goste u igru, premda se iz te perspektive činilo kako voda ide u potpunosti na mlin domaćih košarkaša. Jolly JBŠ prvo tricom Petkovića (14p) preko ruke Marčinkovića prekida seriju te s dvije osvojene lopte Rossa prelazi u vodstvo efektnim zakucavanjima Rossa i Bubala na krasnu asistenciju Vrsaljka.

Na poluvrijeme se odlazi sa 37:37 što je i potpuno realan rezultat s obzirom na prikazanu igru obje momčadi.
Jolly drugo poluvrijeme otvara dalekometnom tricom Butorca za kojom je uslijedila serija Cibone od 12:0.
Goste u igri tada drži Luka Katura koji u izuzetnoj napadačkoj dionici zabija 10 od 14 koševa gosta i dovodi Jolly na rezultat 55:55 garantirajući zagrebačkoj publici uzbudljivu završnicu.

Tomislav Gabrić, mladi kapetan Jolly JBŠ-a preuzima stvari u svoje ruke i s 2 povezane trice dovodi svoju momčad u vodstvo 72:75. Tricom nas u triler završnicu poravnanjem  dovodi Davor Kus. U takvoj triler završnici zasluženo su ipak slavili gosti. Trener Jolly JBŠ-a Ivan Velić pri vodstvu svoje momčadi 75:77 nakon ubačaja Rossa s linije slobodnih bacanja 23 sekunde do kraja, nakon time-outa odlučuje se za koncepcijski rizik te premda u bonusu, Vrsaljku nalaže faul na Dariju Šariću 9 sekundi do kraja. Rizik mu se u konačnici i isplatio budući da je odlični Šarić (19p, 15s) ipak promašio drugo slobodno bacanje.

Loptu je uhvatio Bubalo na kojem košarkaši Cibone čine prekršaj za 2 slobodna bacanja od kojih postiže 1 (svoj 11. koš) za konačan rezultat 76:78. U posljednjim trenucima odlični Luka Katura siječe loptu indisponiranom Blassingameu (šut iz igre 2/10) i tim potezom definitivno rješava pitanje pobjednika u Draženovom domu.

Ono što sve ljubitelje hrvatske košarke veseli jest zapažena rola mladih Tomislava Gabrića koji je u pobjedi svoje momčadi sudjelovao sa punih 30 minuta te Gulama sa 11 solidnih minuta na parketu.