Mladi Splićani bolji od Zagreba

U 12. kolu A1 lige za prvaka košarkaški Splita bez pola momčadi, što je postalo uobičajeno, svladali su Mrave na Gripama. Dobro su se gosti držali u prvom dijelu, no u nastavku su pali i Splićani su to iskoristili. Pokušali su Zagrebaši preokrenuti, bili su blizu, ali im nije uspjelo. Slavili su Splićani s 84:76.

[rezultat id=431]

Dobro su krenuli gosti. Nakon prvih par minuta vodili su s četiri poena prednosti, a raspoloženi Siriščević na drugoj strani nije dopuštao da prednost poraste. Najveći splitski zaostatak bio je od šest poena, no do kraja četvrtine su se uspjeli vratiti u egal (20:22).

Vodili su gosti sve do sredine druge četvrtine kada Splićani preko tandema Bender – Siriščević preokreću rezultat (33:26) u svoju korist. Zatim Garma na drugoj strani mini serijom 5:0 vraća Zagreb u egal. No u posljednjoj minuti Žuti se ponovno odvajaju na plus šest (45:39) preko Subotića i Bendera i s tim rezultatom se otišlo na odmor.

Zanimljiv je podatak da su danas u rosteru Žutih bili kadeti Ante Žižić, Dragan Bender te junior Filip Krajina (odigrao par minuta). Također vrijedi istaknuti učinak jedino iskusnijeg Splićanina, Subotića, koji je do poluvremena upisao čak devet asistencija.

Katić i Siriščević tricama donose Splitu dvoznamenkastu prednost (53:39) na početku treće četvrtine. Igra nakon toga opada, ušlo se u seriju promašaja i izgubljenih lopti te u idućih sedam minuta igre je palo samo sedam poena(!). Krapić je zatim polaganjem zaključio četvrtinu i donio još malo nade gostima(57:48).

Dobro su održavali prednost domaćini većinu posljednje četvrtine, najbliže što su se uspjeli približiti je bilo na minus šest. No, u zavšrnici su si Splićani zakomplicirali život i Mravi su došli na samo minus pet dvije minute prije kraja. Siriščević tricom i Subotić s dva bacanja su ipak donijeli mir Splitu minutu prije kraja (78:68), što se pokazalo presudnim.

Najefikasniji u redovima Splita bili su Siriščević s 26 poena, Bender sa 17 koševa, pet asistencija i tri skoka, Sobin s 12 poena i osam skokova. Dobar je bio i Subotić s 11 ubačaja, 11 asistencija i 10 skokova(!). Kod gostiju se istaknuo Krapić sa 17 koševa, Mileković i Novačić oba po 15 i Car s 12 uz šest asistencija.