Argentinci izgubili od boljeg, druga pobjeda Repešine momčadi

Napisali smo u najavi da će susret s Argentincima mogao bi u mnogočemu usmjeriti Svjetsko prvenstvo što se Hrvatske tiče. Ako pobijedimo, dobit ćemo potvrdu da smo tamo gdje želimo biti, na pravom putu da odemo negdje daleko.

Pobjeda je tu, zaslužena, sutra je na redu Senegal.

[rezultat id=877]

Hrvatska - Argentina

KRAJ 90:85: Iako su Argentinci smanjili, pobjeda nije došla u pitanje. Naši su to znalački priveli kraju.

39. min 90:80: Žorić za skoro sigurnu pobjedu, + 10 na 71 sekundu do kraja. Prije toga tri uzastopna obrambena skoka Šarića i fantastična trica Roka Leni Ukića. Trica koja lomi rezultat i prisiljava Argentince na nerezonske šuteve.

37. min 85:8o: Scola smanjuje, njegov 30 koš, nedostaje mu jedan skok za dupli učinak.

36. min 85:78: Šariću sviran sumnjiv četvrti prekršaj. Argentinci na -8 traže minutu odmora. Repeša od naše ekipe traži da pojačamo agresivnost.

35. min 83.73: Odličan potez Šariča za novu dvoznamenkastu prednost, koš + dodatno slobodno bacanje. Njegov 15. koš.

34. min 80:73: Nakon -12 Argentinci došli na -7. Repeša prisiljen zatražiti minutu odmora.

31. min: Bravo Tomić, iznudio faul Scole, njegov četvrti faul. Argentinci u problemima.

30. min 75:63: Bravo! Ukić pogađa iz teške pozicije za +12 na ulasku u posljednju četvrtinu. Naši su zaslužili pobjedu!

29. min 69:62: Bravo Žorić, koš i slobodna za +5. Tomić ulazi umjesto Luke i odmah zarađuje faul koji pretvara u poene. Argentinci su prisiljeni zatražiti minutu odmora. Sa naše klupe se čuje: grizi-grizi. Gaučosi trenutno igraju bez odličnog Scole.

27 min 62:60: Ukić umjesto Simona. Žorićev ubačaj, a u sljedećem napadu faul nad Scolom koji pogađa bacanja. Scola je ubacio već 23 koša.

26min 61:57: Argentinci nam pušu za vrat, još jedna trica Gutierreza za minimalni zaostatak. Lafayette pogađa za +3, a Scola vraća. Na asistenciju Bogdanovića Šarić ubacuje tricu za 61:57.

22 min 52:50: Još jednom dobar ulazak, Bogdanović trica za 52:47 no u sljedećem napadu uzvraća Gutierrez. Loša vijest je Šarićeva treća osobna.

Poluvrijeme

poluvrijeme Hrvatska - Argentina

Obećavajuće prvo poluvrijeme. Hrvatska kontrolira rezultat i igru, Argentinci su samo jednom u drugom periodu imali prednost (29:28).

20. min 46:44: Šteta, nakon neuspješnog našeg napada još jedan dalekometan ubačaj Argentinaca za smanjenje zaostatka od 2 koša. Repeša zove minutu odmora za posljednji napad u kojemu Simon promašuje tricu.

18. min 45:40: Ante Tomić iz slobodnih bacanja nas odvaja na +7 dok na drugoj strani Prigioni brzo tricom smanjuje.

17. min 38:33: Konačno i Damjan Rudež trica, odlazimo na +5. Argentince drži Luis Scola koji je do sada postigao 13 poena.

14. min 33:29: Mini serija 5-0 naših igrača, Roko Ukić trica i Luka Žorić za novo vodstvo.

13. min 28:28: Stale su trice kojih smo do sada uputili 14 puta (za2 7), nakon par neuspješnih naših napada Argentinci poravnavaju.

Kraj prve četvrtine: Vodimo 28:20, Simon 11 poena, Šarić 9, Bogdanović 6, Lafayette 2.

Fantastični Krunoslav Simon (11) predvodi Hrvatsku i najzaslužniji je za visoko vodstvo od 20:9 u šestoj minuti. Služi nas trica, imamo 4/6.