Hrvatska bolja od Njemačke!

Hrvatska je odigrala dobru utakmicu protiv Njemačke i zahvaljujući raspoloženom Duji Brali upisala je pobjedu s kojom završava grupnu fazu omjerom 2-1.

Nakon neuvjerljivog izdanja protiv Italije, bilo je malo nervoze u ovom susretu, ona je ostavila traga na prezentaciji na terenu i Hrvatska je u početku bila u podređenom položaju.

Njemačka je u zadnje dvije i pol minuta prve četvrtine napravila seriju 9:0 i preuzela vodstvo, ali do kraja prvog dijela Hrvatska je ipak dosta bolja i na poluvremenu ima vodstvo 41:30.

Najbliže što je Njemačka došla u drugom dijelu bilo je na minus šest, ali Hrvatska je imala odgovor i veći dio drugog poluvremena provela je u dvoznamenkastoj prednosti.

Najbolji u hrvatskom sastavu bili su Duje Brala s 28 poena i šest skokova te Zvonimir Ivišić s 12 poena i šest skokova.

Kod Njemačke Benjamin Schroder ubacio je 12 poena uz pet skokova.