Hrvatska izgubila od raspoložene Srbije

Hrvatska i Srbija odigrali su prvu utakmicu na pripremnom turniru u Turskoj. Oba trenera su puno rotirala, a pomlađeni sastav Srbije je odličnom šuterskom igrom došao do pobjede. Naša reprezentacija je bila bez Luke Žorića, a niti Dario Šarić nije imao puno minutažu.

Utakmica je otvorena s dvije promašene trice Srbije u prvom napadu, ali i na našoj strani se promašuje prvi napad. Krstić poentira dva puta za redom iz reketa i Srbi prvi puta na utakmici vode, rezultat je bio 4:0. Tomić polaganjem postiže prve koševe za nas. Loša igra u obrani i forsiranje u napadu obilježilo je našu igru u prvom dijelu prve četvrtine.

Srbi su to iskoristili i nakon trice Nemanje Bjelice odlaze na 9:2, a situacije se pogoršava kada Tomić radi drugu osobnu u napadu nakon samo četiri minute igre. Srbi su igrali potpuno drugačije od nas. Lopta se spuštala na Krstića koji je ili rješavao situacije ili razigravao suigrače. Upravo nakon dvije takve akcije, asistencije je iskoristio Nikola Kalinić koji stavlja tricu i dvicu te odvodi Srbe na plus deset. Mlađi Delaš s istekom vremena zabija šut s distance, a četvrtina završava rezultatom 21:13.

U drugoj četvrtini Hrvatska se probudila iz sna. Ulaskom Drapera poboljšala se tranzicija i protok lopte, a Amerikanac je s devet koševa bio i jedan od najefikasnijih u našim redovima. Sredinom druge dionice igre Andrić istrčava kontru i zakucava loptu te smanjujemo samo na minus četiri. Duda Ivković zove time-out nakon kojeg se Srbi bude. Odmah u sljedećem napadu Anđušić stavlja tricu, a nakon dobre obrane Katić polaže za plus devet.

Hrvatska je igrala bolje i pokušavala konstantno smanjiti rezultat. Priliku je dobio i Planinić, a nakon njegovih poena dolazimo na minus pet. Na veliki odmor se otišlo s rezultatom 41:35 u korist Srbije.

Nastavak je otvorio Ante Tomić s četiri vezana koša, ali nije se Hrvatska rezultatski približila pošto je na drugoj strani Anđušić pogodio tricu, a Krstić polaganje uz faul. Nikako nije išlo Bojana Bogdanovića koji je uzimao šuteve, ali i promašivao. Ipak nakon trice Markote i dva slobodna bacanja Bogdanovića razlika je bila samo dva poena.

Hrvatska je podigla razinu agresivnosti u obrani, a napadima je u trećoj četvrtini dirigirao Roko Ukić. Ne rješiva enigma bio je Krstić kojem su se Srbi mogli okrenuti kad god je trebali. Prvo je zabio nakon pick & rolla svoj četrnaesti koš, a zatim asistirao Gagiću nakon čega je Srbija otišla na pristojnih plus šest.

Konfuzija se uvukla tada u naše redove i nakon par propuštenih napada Srbi koriste priliku točnije Bogdan Bogdanović koji zabija tricu. Rezultat je tada bio 53:44 za Srbe. Razigrao se u tom periodu Marko Tomas koji veže šest poena i smanjuje svojom serijom na minus pet. Nastavila je Hrvatska dobro igrati do kraja treće dionice, a rezultat na kraju iste je bio 62:57.

Draper zabija dvicu u prvom napadu Hrvatske u posljednjoj četvrtini, ali na drugoj strani odmah istom mjerom vraća Krstić. Prve tri minute igralo se koš za koš kada raspoloženi Tomas zabija novu tricu za svoj petnaesti koš i smanjuje na minus tri, ali Srbi odmah podižu razliku preko Katića košem od table, a u sljedećem napadu ponovo se ukazuje Krstić koji s poludistance zabija. Srbiju na još veću prednost odvodi Katić košem iz reketa.

U zadnjih pet minuta se ušlo s rezultatom 77:68 u korist Srbije. Nakon time-outa Repeše naši gube loptu, a Nemanja Nedović stavlja tricu za najvećih dvanaest razlike. Do kraja utakmice prednost je još narasla, a utakmica je završena rezultatom 88:71 za Srbiju.

Hrvatska sutra igra drugu utakmicu na istom turniru u 18.00h protiv domaćina Turske.