Hrvatska pregazila Argentinu

U prvoj utakmici drugog kruga U19 svjetskog prvenstva, Hrvatska je uvjerljivo porazila Argentinu. Od samog početka Hrvatska je dominirala na terenu, a poluvrijeme je zaključila s čak 30 razlike. Do kraja utakmice našima nije preostalo ništa drugo nego održavati stečenu prednost.

Argentina – Hrvatska 63:85 (10:21; 19:49; 38:66)

Argentina: Vaulet 13, Whelan 6, Barral 11, Deck 9, Haag 3, Gonzalez, Morales, Bernardini 3, Saiz 12, Zurschmitten, Torres 6, Barroso.

Hrvatska: Junaković 11, Gabrić 15, Gulam 3, Mustapić 6, Demo 2, Šarić 19 (18 skokova), Brzoja 13 (7 skokova), Mavra 10 (6 asistencija), Bošnjak 2, Bender, Marić 4, Jurković.

Jakov Mustapić koševima je otvorio utakmicu i Hrvatska je povela. Igralo se koš za koš u prve dvije minute, a nakon ubačaja Mislava Brzoje i Mustapića odlazimo na plus četiri. Serija ne staje i preko Darija Šarića odlazimo na 11:6 koliko je bilo u petoj minuti. Argentinci uzvraćaju s četiri uzastopna koša, ali njihovu mini seriju prekida Šarić i Hrvatska je ponovo na plus pet.

Nastavili smo s dobrom igrom i u završnici prve dionice. Nakon novih koševa Brzoje odlazimo na plus sedam. Trener protivničke momčadi bio je primoran pozvati time-out kako bi smirio svoje igrače. Nažalost po njih, stanje na terenu nije se promijenilo. Argentinci su nastavili s bezglavom igrom te su imali veliki broj tehničkih pogrešaka što su naši vješto kažnjavali i podizali prednost. Šarić koševima s linije slobodnih bacanja postavlja konačnih za prvu dionicu 21:10.

Na početku druge četvrtine “uragan” Hrvatske prelomio je utakmicu. Radimo seriju 8:0 i odlazimo na prednost od devetnaest poena razlike. Argentina tek u četvrtoj minuti druge dionice igre postiže prve poene preko Decka. U drugom dijelu druge dionice dobro je odigrao Tomislav Gabrić koji nakon koševa za 36:14 na kontu ima 7 poena. Naša prednost do odmora je nastavila rasti, a gotovo svi igrači koji su bili na parketu su reagirali vrlo dobro. Po običaju, najbolji je bio Šarić s 15 poena i 10 skokova, a u stopu su ga pratili Gabrić i Brzoja, svaki sa po jedanaest ubačaja. Nakon prvih dvadeset minuta na semaforu svijetli velikih 49:19 u korist naše reprezentacije.

Dobro su naši ušli u drugo poluvrijeme. Nakon koševa Argentine opet je došao red na našu seriju poena. Martin Junaković je pogodio tricu pa dvicu i bilo je najvećih do tada plus trideset i dva za naše. Tek u četvrtoj minuti treće dionice prvi puta na parketu je bio Domagoj Bošnjak. Igrač je to koji je ove godine fantastično igrao u finalu BIH lige u seniorskoj konkurenciji.

U nastavku treće četvrtine, uglavnom se igralo koš za koš što je i bilo za očekivati. Pomalo je nejasna bila odluka izbornika Brajkovića da Šarića drži na parketu toliko dugo jer je prednost bila i više nego velika, a Šibenčanin je igrač koji je i u dosadašnjem dijelu odigrao najviše minuta za našu ekipu. Treći period igre završio je rezultatom 19:17 za Argentinu, ali apsolutno nikakvog mjesta za brigu nije bilo pošto je i dalje prednost iznosila velikih dvadeset i osam poena.

Argentina dobro otvara posljednju četvrtinu i preko Barrala, Saiza i Decka rade seriju 9:0 s kojom se nakon dugo vremena spuštaju ispod dvadeset razlike. Brajković zove time-out, a nakon njega ponovno na parket vraća Šarića. Konfuzija u našim redovima se nastavlja te Argentinci postižu novih šest poena za ukupnu seriju 15:0. Šarić prekida seriju svojim 19. poenom, a zatim dva puta asistira za Marina Marića. U zadnje četiri minute ušlo se s plus osamnaest za naše, ali na očigled je pao ritam igre Hrvatske reprezentacije. Unatoč tome utakmice je prema očekivanjima mirno privedena kraju, a konačni rezultat je bio 85:63.

Najbolji na današnjoj utakmici su bili Dario Šarić sa 19 poena, 18 skokova i 5 asistencija, Tomislav Gabrić s 15 te Mislav Brzoja s 13 poena. Vrlo dobro drugo poluvrijeme odigrao je i Dominik Mavra koji je završio na 10 poena i 7 asistencija.

Sljedeća utakmica naše reprezentacije na rasporedu je sutra u 20.15 protiv reprezentacije Litve.