U20: Španjolska prejaka za Hrvatsku

Španjolci su kao domaćini osvojili turnir u Logronu. Oni su u odlučujućoj utakmici pobijedili našu U20 reprezentaciju s velikih dvadesetšest poena razlike. Naši su tako zauzeli drugo mjesto jer su u prethodnim utakmicama svladali reprezentacije Slovenije i Češke.

Španjolska – Hrvatska 86:60 (27:11, 53:26, 73:46)

Španjolska: Izquierdo 2, Abia 2, Vives 8, Fernandez 6, Sanz 2, Conde 7, Costa 10, Diez 16, Motos 11, Suarez 11, Olaizola 4, Ucles 7

Hrvatska: Pandurić 9 ( 3 asistencije), Samac 2, Segarić 8, Kanaet 2, Buovac 0, Baković 0, Boban 0, Ramljak 19 ( šut za 2 – 7/11, 7 skokova), Madunić 9, Vlaić 1, Širko 9, Božinović 1

Španjolci su od samog starta poveli i prednost su držali četrdesetak minuta, a ona je konstantno rasla. Prvu veću razliku imali su kod rezultata 16:6, a četvrtinu su završili s velikih plus šesnaest. Na semaforu je pisalo 27:11. Naši su u drugoj četvrtini malo došli do daha, ali domaći igrači nisu posustajali te su drugu dionicu završili s plusom od 11 poena.

Drugo poluvrijeme smo bili ravnopravan suparnik, ali povratka u utakmicu više nije bilo. Španjolci su dosta rotirali, a to pokazuje i činjenica da niti jedan njihov igrač nije igrao više od dvadesetšest minuta, a svi njihovi igrači su se upisali u listu strijelaca.

Kod nas najbolji su bili Ramljak sa 19 poena te Širko i Pandurić sa 9 koševa.