Zaslužen poraz Hrvatske od Senegala

Reprezentacija Senegala je nakon jučerašnje pobjede protiv Portorika upisala neočekivanu pobjedu, prvu na ovom Svjetskom prvenstvu te prvu na SP-u uopće nakon 1998. godine. Danas su upisali i drugu, protiv favorizirane Hrvatske.

[rezultat id=878]

Nakon ne baš sjajne igre u prvom poluvremenu, Hrvatska je u nastavku ozbiljnije pristupila igri, kako u obrani tako i u napadu. Gotovo cijelu treću dionicu igrali su presing, što je dovelo do smanjenja zaostatka, ali Senegalci su i dalje u napadu pogađali nevjerojatne šuteve. U napadačkom dijelu Bogdanović i dalje nije davao neki doprinos, a tu su rupu djelomično krpali Tomić i Šarić.

U posljednjoj četvrtini Hrvatska se po tko zna koji put našla u „sad ili nikad“ situaciji. Naši su uspjeli doći do -3 minutu prije kraja. Bogdanović i Rudež u istom napadu imali su otvorene trice za izjednačenje, ali obojica su bili neprecizni. Tricom Lafayettea dolazimo na minimalni zaostatak i tračak nade. Realizirana bacanja Senegalaca i promašaj Simonove dalekometne trice zapečatile su ovaj susret te je tako Senegal došao do drugog iznenađenja i povijesnog uspjeha.

Hrvatska - Senegal

40. min 75:77 – Poraz, Rudež je tricom samo smanjio zaostatak.

40. min 72:77 -Simon iz teške pozicije pokušao tricom izjednačiti, no daleko je to bilo od pogotka. Pet sekundi do kraja, teško je to izvući.

40. min 72:73 – Bogdanović i Rudež promašuju za poravnanje, nakon koša Ndoye iz slobodnog bacanja Lafayette ipak pogađa tricu i sada smo smanjili na minimalni zaostatak. Senegalci imaju dva bacanja.

40. min 69:72 – U posljednjoj smo minuti, Repeša zatražio minutu odmora. Imamo napad i tri koša zaostatka.

39. min 69:70 – Konačno dobra obrana, a na drugoj strani Bogdanović daje tricu za minimalni zaostatak.

37. min 62:68 – Šarić promašuje tricu za vodstvo, Dieng (23) odvodi Senegalce na +4. U sljedećem napadu i Rudež promašuje tricu, a Dieng je neumoran s crte slobodnih bacanja. Simon je u igri.

36. min 62:64 – Još jednom Tomić, iz slobodnih na samo -2. Dobra obrana i imamo napad za egal. Senegalci prisiljeni pozvati minutu odmora.

35. min 60:64 – Tomić smanjuje na samo -4. Puno je nervoze na parketu, suđena obostrana tehnička Šariću i Diegu.

35. min 58:64 – Žorić zakucava i u slijedećem napadu dobiva 5. prekršaj. Umjeto njega ulazi Šarić, a na parketu i Tomić mijenja Markotu.

34. min 56:62 – Senegalci promašuju, ali i imaju napadačke skokove. Nažalost naši neefikasni, tek još jedan poen iz slobodnog bacanja za Bogdanovića.

31. min 55:59 – Preokret će pokušati napraviti petorka Lafayette, Rudež, Ukić, Markota, Žorić. Rudež ubacuje tricu!

30. min 52:59 – U posljednju četvrtinu ulazimo s -7. Nije to nedostižno, teško da možemo odigrati cijelu utakmicu tako loše.

29. min 49:57 – Senegalci s dvije trice pojačavaju prednost. Naša reprezentacija nikako da preuzme inicijativu. Repeša uvodi Ukića.

27. min 45:50 – Samo pola poena minusa,  Šarićev 15. koš. Na drugoj strani Dieng vraća na +3, njegov 18. poen, a nakon naše greške Ndiaye dodatno povisuje. Repeša zove time out.

24. min 42:46 – Šarić ubacio u višu brzinu. Uz poene, dobar asist kroz noge za Bogdanovića kojega fauliraju. Nažalost Bojan promašuje slobodna. Između te dvije akcije trica Simona.

22. min 36:41 – Brzo smo smanjili na samo -5. Strijelci Lafayette i Bogdanović.

Hrvatska je u utakmicu ušla solidno, s Hezonjom u petorci, a koševi su u početku uglavnom padali u tranziciji. Senegal se u prvim minutama mučio s napadom, ali svojom inside-out igrom uspostavili su ritam i imali prednost nakon prvih 10 minuta.

U drugoj četvrtini Senegal je nastavio s dobrom igrom i došao na +8, glavni igrač u obrani i napadu bio je Dieng, dok je Bogdanović uglavnom bio „hladan“. Naši su problem u obrani probali riješiti zonom 2-3, ali Dieng je i dalje punio statistiku. Iako su se naši rezultatski približili, nisu uspjeli ponovno preuzeti prednost do poluvremena i Senegal na odmor odlazi sa zasluženom prednošću.

20. min 32:41 – Šarić smanjuje, a nakon faula Andrića Ndoye povećava na +9. Repeša na 5 sekundi do kraja traži minutu odmora.

19. min 30:40 – Visokih +10 za Senegal. Dieng već na 16 koševa.

19. min 29:35 – Lukša Andrić na asistenciju Ukića daje koš uz nerealizirano dodatno slobodno bacanje. Dieng sa svojim 14. poenom uzvraća. Umjesto Markote vraća se Šarić.

17. min 29:31 – Ukić je ubacio tricu, a kasnije je bio efikasan i Bogdanović. U igri je po prvi puta i Lukša Andrić. Markota smanjuje na -2. Senegalci još uvijek čvrsto drže vodstvo.

15. min 23:26 – Dosta loš period igre u kojem su Senegalci održavali prednost od +6, za nas su zabili Žorić i po prvi puta Bogdanović.

12. min 16:22 –  Badji povisuje na +6, Jasmin Repeša prisiljen zatražiti time out. Damir Markota i Damjan Rudež ulaze umjesto Simona i Šarića.

11. min 16:20 –  U igri je i Roko Leni Ukić  umjesto Lafayetta. Badji povisuje na +4, a Dieng blokira Bogdanovića.

10. min 16:18 –  U igri je i Luka Žorić umjesto Tomića. Senegal tricom Dalmeide u vodstvu 18:16, rezultat koji je na kraju prve četvrtine..

8. min 15:13 –  Umjesto Hezonje na parketu je Bogdanović. Šarićev osmi poen za novo vodstvo.

7. min 13:13 –  Dosta grešaka na našoj strani, Senegalci poravnavaju.

5. min 11:6 – Još jednom Šarić, njegov već šesti poen.

3. min 9:6 –  Nakon što je Faye s 4 poena odveo Senegalce u prednost 4:2, Simon daje tricu, Šarić povisuje i na asistenciju Tomića zakucava.

1. min 2:0 –  BRAVO – Hezonja zakucava na asist Daria Šarića.

Mario Hezonja umjesto Bojana Bogdanovića u početnoj petorci. Za povijest. Pored njega su još i Lafayette, Šarić, Simon i Tomić.