Hrvatska U16 porazom završila turnir u Francuskoj

Hrvatska kadetska reprezentacija odigrala je i svoj treći susret na turniru u francuskom Riomu. Nakon poraza od Grčke i pobjede nad Ukrajinom, Hrvatska je s uvjerljivih 48:76 poražena od domaćina i pobjednika ovog turnira, reprezentacije Francuske.

Hrvatska U16 – Francuska U16 48:76 (12:21, 31:40, 39:54)

Skokna 9 (7sk), Antunović -, Badžim -, Vručinić 15, Kalpić 5, Radovčić -, Kumanović 1, Zubac 7, Žižić 9 (7sk), Čolak -, Radulović -, Gašpert 2.

Pobjednik ovog susreta niti u jednom trenutku nije došao u pitanje. Francuska je puno bolje ušla u utakmicu i vrlo brzo otišla na dvoznamenkastu prednost. Najsvjetlije trenutke naše reprezentacije bilježimo krajem prvog i početkom drugog poluvremena, kada je serijom 11:0 uspjela doći na samo dva koša zaostatka (38:40).

Međutim, nakon toga kadeti Francuske rade nevjerojatnu seriju 23:3 i potpuno rješavaju pitanje pobjednika. Koliko je Hrvatska bila u podređenom položaju u drugom poluvremenu, govori podatak o samo 17 postignutih koševa u tom periodu.

Najzapaženiji u našoj momčadi bio je Marin Vručinić s 15 koševa, dok su Ante Žižić i Bruno Skokna obojica zabilježili 9 koševa i 7 skokova.

Nakon ovoga turnira, Hrvatska U16 reprezentacija se vraća u Hrvatsku, točnije u Veliku, gdje će nastaviti pripreme za Europsko prvenstvo koje će se od 8. do 18. kolovoza održati u Ukrajini.