Hrvatska završila turnir u Češkoj kao treća reprezentacija!

Naša mlada reprezentacija na čelu sa Dinom Repešom upisala je i drugi poraz u Češkoj, ovaj put od Španjolske te tako završila svoj put kao trećeplasirana momčad turnira. Češka će ostvari li večeras pobjedu osvojiti prvo mjesto, dok će druga pozicija u tom slučaju pripasti Španjolskoj.

Dobro su naši momci krenuli u utakmicu, nakon uvodnih 4-4, Gnjidić, Krešić i Paponja pospremili su svoje šuteve za tri poena te odveli Hrvatsku na +8. Ipak, par pogrešaka i promašaja u napadu uvukli su nervozu u naše redove i Španjolska uzvraća serijom 12-4 za izjednačenje na kraju prve četvrtine 18-18.

Drugu četvrtinu Španjolska je otvorila puno bolje – s četiri trice za seriju 12-0, naši su promašivali svoje šuteve, Caicedo i Tamba svoje realizirali te Španjolska odlazi na velikih 31-18. Tek nakon šest minuta druge četvrtine Hrvatska je uspjela preko Mateja Bošnjaka upisati svoj prvi koš, a to je bio i začetak naše serije 13-7 za zaostatak od sedam poena na poluvremenu i rezultat 38-31.

Ponovno četvrtinu Španjolci otvaraju dvjema tricama Tambe i ovaj put Scariola za odlazak na dvocifrenih +12, a u tom ritmu i nastavljaju tijekom četvrtine. Naši izgledaju bezidejno u napadu, baš kao i u utakmici protiv Češke kada nam se suprotstavi fizički snažnija momčad. Do kraja treće četvrtine prednost suparnika je samo rasla i do +17, a posljednja dionica bilo je rutinsko odrađivanje posla. Utakmica je završila rezultatom 83-62.

Čestitke našim momcima na odlično odrađenom turniru iako su se pripremali za posve druge reprezentacije u pripremnom razdoblju.