Hrvatska uvjerljivo poražena od Poljske na otvaranju Challengera u Sofiji

Hrvatska kadetska košarkaška reprezentacija upisala je uvjerljivo poraz protiv vršnjaka iz Poljske u prvom kolu skupine B FIBA Challengera koji se igra u bugarskoj Sofiji.

Već u prve četiri minute Poljaci su stvorili prvu značajniju prednost (10:3) koju su održavali kroz veći dio susreta. Tek sredinom treće četvrtine izabranici Stipe Kuliša dolaze u minimalno (48:50) vodstvo na utakmici koje nisu uspijeli zadržati dulje od jedne minute.

U zadnji period Poljaci ulaze sa dva poena prednosti (62:60). Hrvatska je 6 minuta do kraja još uvijek bila u igri (73:69), ali Poljaci susret zatvaraju serijom 14-2 i na kraju dolaze do (pre)uvjerljive pobjede (87:71).

Kao glavni uzrok poraza možemo uzeti veliki broj izgubljenih lopti (HRV 24, POL 11) što je rezultiralo laganim poenima za Poljake. Također, s iznimkom Davida Pavina (6/8), u potpunosti je zakazao vanjski šut naših igrača (0/11).

Pavin je bio i prvo ime susreta – susret je završio s 28 poena, 7 skokova i 4 asistencije, a jedinu potporu imao je u Zvonimiru Kujundžiću (19 poena, 9 skokova).

Poljake su predvodili Jan Nowicki i Pawel Sowinski s 15 poena, a po 12 su zabili Szymon Nowicki i Mateusz Samiec.

Hrvatsku sutra, s početkum u 15 sati, očekuje susret s Latvijom.