Hrvatski juniori pokleknuli u derbiju skupine

Derbi utakmica skupine D između naših juniora i njihovih vrlo talentiranih vršnjaka iz Turske završila je pobjedom Turske 76:84.

Hrvatska U18 – Turska U18 76:84 (27:22, 45:43, 57:65)

Hrvatska: K. Žganec 11 (11sk), Mazalin 6 (6sk), Arapović 6, Gulam 2, Jelenek 7, Gabrić 14 , Marinelli 9, Jukić, Bošnjak 19, Kozić , Ćorić 2, B. Žganec.
Turska: Sipahi 21 (7sk, 6as), Ugurlu 1, Osman 13, Baykan 3, Birsen 12, Kosut 13, Güven 2, Özmizrak 9, Demir, Ulubay 4, Kanter 6, Sanli.

Izbornik Hrvatske Ante Nazor na parket je poslao petorku: Jukić, Marinelli, Jelenek, Žganec K. i  Arapović koja je pomalo nervozno otvorila utakmicu te u 5. min imala negativan rezultat od -6, a rezultat je bio 8:14. Nazor tada smanjuje petorku te u igru uvodi Gulama, Bošnjaka, Gabrića i Mazalina koji rade seriju 17:4 te dovode Hrvatsku u najveću prednost od +8,  27:19. Prvi period utakmice  završava  sa 27:22 za naše juniore nakon trice Özmizraka u posljednjim trenucima četvrtine.

Druga četvrtina obilježena je kvalitetnom napadačkom igrom obje momčadi u kojoj se ističu Bošnjak i Marinelli sa naše strane te Birsen i Osman sa turske strane. Na poluvrijeme se odlazi sa  +2 za Hrvatsku pri vodstvu 45:43.

Drugo poluvrijeme otvara Turska serijom od 8:0 te prelazi u vodstvo 45:51 na krilima odličnog Sipahija, te u izrazito kvalitetnoj napadačkoj dionici odnose prednost na kraju treće četvrtine 57:65.

Posljednju četvrtinu također bolje otvaraju Turski juniori te dolaze u najveće vodstvo na utakmici od +15 pri rezultatu 57:72 , našu ekipu u igri svojim koševima drži Domagoj Bošnjak koji uz dobru igru  Marinellija dovodi Hrvatsku na -5,  3 min prije kraja.

Za preokret je nažalost bilo prekasno jer u sigurnu završnicu Tursku svojim koševima odvode fantastični Sipahi i Kanter za konačni rezultat utakmice 76:84.