U20: Hrvatska izgubila od Slovenije

Na Europskom prvenstvu do 20 godina u utakmici za plasman od 9. do 12. mjesta, Hrvatska je poražena od susjeda Slovenaca. Naši igrači većinom su bili u blagoj prednosti sve do zadnje četvrtine kada su doživjeli potop.

Hrvatska – Slovenija 78:90 (23:19; 42:41; 61:59)

Hrvatska: Pandurić 2, Samac 18, Segarić 2, Kanaet 7, Buovac 6, Baković, Boban 18, Ramljak 17, Madunić, Vlaić 2, Širko 6, Božinović.
Slovenija: Tomić, Rupnik 18, Rojc, Hrovat, Bratož 6, Kastrati 10, Fifolt 3, Mezan, Dimec 18, Lapornik 19, Maček, Bolcina 16.

Slovenci su nešto bolje otvorili utakmicu i vodili su sve do pred sam kraj četvrtine. U zadnje dvije minute rade seriju 10:2 i te prelaze u vodstvo 23:19. U drugoj dionici igralo se koš na koš i niti jedna ekipa se nije uspijevala odlijepiti na više od tri razlike. Na veliki odmor odlazi se rezultatom 42:41 u korist izabranika Damira Milačića.

Treća četvrtina je bila preslika prvog poluvremena. Hrvatska je tek jednom odvojila na 6 razlike, ali su Slovenci ubrzo stigli našu prednost. Igralo se ravnopravno sve do 35 minute kada Slovenci ubrzavaju ritam i do kraja utakmice rade 18:6 za pobjedu 78:90.

U redovima Hrvatske Domagoj Samac i Antonio Boban ubacili su 18 poena dok je Marko Ramljak nadodao 17. Kod Slovenije Lapornik je ubacio 19, a po 18 su nadodali Rupnik i Dimec.