Hrvatski trio na izvrstan način otvorio novu sezonu!

Rumunjsko košarkaško prvenstvo započelo je na način da će se odigravati mini turniri u jednom gradu domaćinu s po četiri momčadi u kojima će svaka ekipa odigrati po dvije utakmice dan za danom. Prvu utakmicu prvenstva jučer je odigrala i Craiova naših Gorana Filipovića, Dine Cinca te Mate Vucića koja je slavila protiv Pitestija rezultatom 77:79.

Pobjednički koš ubacio je Dino Cinac na minutu do kraja, a i ostatak hrvatske kolonije odigrao je odlične partije u redovima pobjednika. Goran Filipović na parketu je bio 34 minute, a u tom je vremenu ubacio 16 poena uz šut iz igre 6/10 i 5 asistencija. Svoj debi u novom dresu upisao je i donedavni košarkaš Cibone Mate Vucić koji je na odličan način krenuo u inozemnu avanturu. Riječanin je za 23 minute postigao 13 poena uz 4 skoka, a sjajne nastupe hrvatskog trojca zaključio je i Dino Cinac s 14 poena na kontu za samo 20 minuta provedenih u igri.

Već danas Craiovu s početkom u 19.45h čeka novi susret protiv Sibiua.