HT Premijer liga: Cibona nadigrala Alkar

Cibona je u Draženovom domu nadigrala Alkar u novom susretu HT Premijer lige. Vukovi su teže od očekivanog slavili protiv Sinjana rezultatom 99:88 te su tako prekinuli niz od dva uzastopna poraza protiv splitskih Žutih.

Cibosi bolji već na početku te nakon pet minuta igre preko raspoloženog Krešimira Radovčića dolaze do plus deset (15:5). Minuta odmora bila je potrebna gostima da se konsolidiraju. Domaćin je držao dvocifrenu prednost sve do sedme minute kada slijedi tricaška serija Alkara. Na kraju se Sinjani vraćaju u igru pa se na prvu pauzu odlazi s tek 28:25 za Cibonu.

Vukovi u drugoj dionici uspješno održavaju vodstvo, ali ipak se ne odvajaju značajnije od sedam, osam razlike. Stoga se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 55:47 za domaću momčad, što je poprilično veliki broj primljenih poena za jednog ABA ligaša.

jakov-mustapic-cibona

Alkar se približio na minus šest na otvaranju treće dionice, ali nakon toga motore pale domaćini. Radovčić i Mateo Drežnjak započinju mini seriju koju u završnici četvrtine zaključuju Lovro Gnjidić i Roko Prkačin za 82:66 Cibone.

Katastrofalan ulazak u zadnjih deset minuta sjajno koriste Alkari koji 82:66 pretvaraju u 85:80 na krilima sjajnog Nabe Echolsa. Nakon nove minute odmora Gnjidić pogađa dva bacanja pa u sljedećoj minuti sjajno asistira Drežnjaku u korneru koji gađa tricu za 93:83 na tri minute prije kraja.

Echols i Kučan su držali rezultat aktivnim, ali Cibosi su gurali loptu na Planinića koji jednostavno koristi situacije pa se gosti ipak nisu uspjeli značajnije približiti u završnici.  Darko Planinić je s 22 poena bio najefikasniji igrač Cibone. Mateo Drežnjak je postigao 16 poena, a Roko Prkačin je uz 14 imao i 10 skokova. Iskusni Ivan Novačić je postigao 14, a dvocifren je bio još Radovčić s 11 poena.

Kod Alkara je najbolji bio Echols s 24 poena. Ivan Kučan je dodao 17, a dobru utakmicu je s 13 poena i devet skokova odigrao Vlatko Granić. Hvoje Vučić se priključio s 12 poena.