HT Premijer liga: Rezultati 13. kola

Na Baldekinu se nakon skoro dva mjeseca ponovno orila pobjednička pjesma. Igrač prevage bio je Toni Nakić, on je vukao svoju momčad i u četvrtoj četvrtini, pa je semafor četiri minute prije kraja pokazivao 76:64. A kada je Nakić dvije i pol minute prije kraja stavio tricu za 83:68, bilo je izvjesno da bodovi ostaju na Baldekinu.

Nakić je na kraju susret završio sa 24 poena, Vladović je dodao 16, Vuko 15, Šarić 12, a Vraneš 11 poena. Kod Puntamike, čijeg je Tea Petanija šibenska publika dočekala velikim pljeskom, honorirajući mu tako sve što je napravio u narančastom dresu, najefikasniji je bio Banić sa 15 postignutih poena, a Cvitković je ubacio 14.

Šibenka – Sonik Puntamika 87:80

Nakon trenerske promjene najbolju utakmicu u sezoni odigrali su košarkaši Hermes Analitice. Međutim, ni to nije bilo dovoljno za pobjedu.

Na krilima dvojca Rajič-Svoboda prednost je početkom posljednje četvrtine iznosila 13 poena razlike.

Međutim, uporni gosti nisu odustajali i zahvaljujući razigranom Buljeviću izjednačili su rezultat. U dramatičnoj završnici rezultat je ostao izjednačen. U produžetku su se bolje snašli Osječani te su došli do pobjede. Kod domaćina Svoboda je ubacio 34 poena, Rajič 20, a Perić 16. Kod gostiju Buljević 31, Jordano 17 a Bašić i Darling po 14.

Hermes Analitica—Vrijednosnice Osijek 90-95

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je u Sinju gdje je Sesarova Gorica prekinula pozitivnu seriju Alkara. Iako bez prave “petice” Sesar je ponovno utakmicu dobio isključivo timskog igrom i angažmanom svih igrača u oba pravca. Nitko se nije previše isticao, a četiri igrača bila su na kraju s dvocifrenim učinkom gdje treba istaknuti onog najefikasnijeg, Ivana Vučića koji je ubacio 14 poena. Kod Alkara je ponovno svoju rolu odradio Nickolas Neal s 22 poena.

Alkar – Gorica 77:84

Split je nakon regionalnih poraza slavio “kod kuće” u Omišu protiv Zaboka jer je na Gripama u tijeku promjena parketa. Žuti su bili bolja momčad te su na kraju zasluženo slavili. Publici se predstavio američki razigravač James Washington s 10 poena i sedam asistencija premda nije bio pretjerano efikasan – šut 3/9 iz igre. No, ponovno je na svom nivou bio Toni Perković koji je ponovno utrpao 27 poena. Tomislav Gabrić bio mu je odlična podrška s 22 poena, a Darko Bajo ubacio je 19. Sven Smajlagić predvodio je Zabočane sa 16 poena.

Split – Zabok 92:77

Ranije su svoju utakmicu odigrali Zadar i Cibona (79:77), Dubrava i Škrljevo će snage odmjeriti 22. prosinca (nedjelja) u 17 sati.