HT Premijer liga: Škrljevo preokretom do pobjede protiv Osječana

HT Premijer liga je u svojoj drugoj nedjeljnoj utakmici donijela utakmicu između Škrljeva i Vrijednosnica Osijek. Škrljevo je kod kuće slavilo rezultatom 95:87 u zanimljivom dvoboju s dosta preokreta. Gosti mogu žaliti zbog propuštenih plus 12 iz prve dionice.

Osječani su bolje ušli u utakmicu te su stvorili ugodnih plus 12 poena prednosti te su zaključili prvih deset minuta s rezultatom 15:27. Trojac Pilepić-Barnjak-Robertson su donijeli povratak domaćima sredinom druge dionice pa su Zeleni čak na poluvrijeme otišli s prednošću 44:40.

Gosti su preuzeli inicijativu po povratku iz svlačionice pa su nakon trice Lakića poveli s plus sedam (46:53). Škrljevo je ipak uspjelo zadržati priključak pa se u zadnjih deset minuta ulazi s rezultatom 63:66 za Brokere.

Osječani posustaju u zadnje tri minute

Egal je u zadnjoj dionici potrajao sve do posljednje tri minute. Zeleni su prednost 82:80 kapitalizirali s dvije trice, Barnjaka i Pilepića, za plus osam. To se na kraju pokazalo ključnim pa su Osječani pokušali zaprijetiti s “penal završnicom”, ali spomenuti Barnjak i Pilepić uz Gunjinu mirno privode utakmicu kraju.

Statistika

Arkim Robertson je 20 poena i šest skokova predvodio Zelene do pobjede. Po 19 su ubacili Pilepić i Barnjak, a Gunjina je dodao 15 poena. Kod poraženih se istaknuo Šime Lisica s 21 poenom. Vito Porobić i Arijan Lakić su ubacili po 14. Pavao Paić je postigao 13 uz sedam skokova. Đorđe Topolović je ubacio 10 poena.