Zadar nanio Cedeviti Junior prvi poraz

Košarkaši Zadra su u kultnim Jazinama svladali Cedevitu Junior u 3. kolu HT Premijer lige rezultatom 86:68.

U prvih pet minuta utakmica je bila bazirana na obranu, rezultat je bio 7:8 u korist gostiju. Zatim su Zadrani do kraja prve četvrtine napravili seriju 15:4 te su ušli u drugu četvrtinu s vodstvom 22:12.

U nastavku utakmice Zadar je nastavio graditi svoje vodstvo, momčad Ivana Perinčića je povećala svoju prednost do +17. No, Vitamini se tu nisu predali, uspjeli su smanjiti Zadrovu prednost do kraja prvog poluvremena na 44:33.

Plavo-bijeli su u trećoj četvrtini praktički “riješili” utakmicu, napravili su razliku koju Cedevita Junior nije mogla stići. U zadnjih deset minuta gosti iz Zagreba nisu mogli zaprijetiti zadarskom vodstvu te je pobjeda otišla na stranu Zadra.

Aleksandar Bursać je bio najbolji strijelac u redovima Zadra s 14 poena uz 4 skoka i 3 asistencije. Domagoj Vuković je upisao 10 poena, 6 skokova i 3 asistencije dok je mladi Duje Brala upisao 12 poena.

U dresu Cedevite Junior Goran Filipović upisao je 13 poena, tri skoka i dvije asistencije, a Josip Batinić 11 poena i tri asistencije.

Najbolje online sportske kladionice u Hrvatskoj (link)