Perković odveo Split do slavlja protiv Furnira

Uposljednjoj utakmici 3. kola HT Premijer lige Split kao gost slavio u Dubravi kod Furnira 73:60. Odlično otvaranje Furnira (14:5) potrajalo je do sredine druge četvrtine kada je s tri uzastopne trice Tonija Perkovića Split napravio seriju 11:0 i poveo 29:22.  Furnir se nije predavao i do odmora (29:36) uspio je zadržati rezultatski priključak.

U nastavku je momčad Srđana Subotića održavala rezultatsku prednost ponajviše zahvaljujući sjajnom Perkoviću te skoku u napadu. Furnir je na šest i pol minuta prije kraja košem Duje Rađe stigao na minus 3 (56:59), ali su Perković i Lovre Runjić odveli utakmicu u mirne vode što se dogodilo i tri minute prije kraja kada je Runjić ubacio tricu za 71:60.

Perković je ubacio 27 poena (trice 5/11), a Žganec i Runjić su zabili 12. Kod Furnira Mateo Vidović je ubacio 20 poena, a Kenan Karahodžić 12 uz 6 asistencija.