I Cedevita pala na Gripama

Nakon pobjede u prvom kolu protiv Crvene Zvezde, Splićani su pred 2500 navijača nastavili niz nepobjedivosti na domaćem terenu. Ovog puta su bili bolji od košarkaša Cedevite koji i dalje ostaju bez pobjede na Gripama.

Domaćin je otvorio utakmicu dobrom obranom ne dopustivši da se razigraju gostujućih košarkaši. Prva četvrtina je prošla u znaku visokih igrača, Lukše Andrića kod Cedevite odnosno Nikole Vujčića kod Splita, a završila se s prednošću domaćina od 3 poena (20:17).

U drugoj četvrtini raspoloženome Vujčiću priključio se i mladi Filip Krušlin, a Žuti nakon napadačkog skoka i ubačaja Josipa Sobina u 14. minuti imaju vodstvo od 7 poena (26:19). S još većom dozom agresivnosti, brzom tranzicijom i nekoliko laganih poena domaći minutu prije kraja imaju prednost 40:25, no Vitamini mini serijom 7-0 zaključuju poluvrijeme sa, za njih prihvatljivijih, 40:32.

Nesportska greška Vedrana Vukušića početkom treće četvrtine daje vjetar u leđa gostima koji se polako vraćaju u susret (40:36). Ipak Splićani još većom borbom u 24. minuti povećavaju vodstvo (46:37). Međutim, Bracey Wright s(p)retno pogađa dva teška šuta na isteku vremena i vraća utakmicu u neizvjesnost, da bi u 27. minuti gosti preokrenuli i poveli rezultatom 54:49.

U posljednjih deset minuta se ušlo s minimalnom prednošću gostiju 55:56. Tijekom cijele četvrtine odvija se prava rovovska bitka, igra se koš za košem. Dvije minute prije kraja Srđan Subotić i Nikola Vujčić preuzimaju stvari u svoje ruke. U zadnjoj minuti, pri prednosti Splita od tri poena Vujčić blokira samog Miru Bilana pod košem, dok na drugoj strani Subotić iskusno iz teškog položaja zabija za 74:69 i diže splitsku publiku na noge. Smanjio je Wright na 74:71, u posljednjem splitskom napadu Vujčiću je iscurila tricu za pobjedu, što nisu uspjeli košarkaši Cedevite u dva navrata kazniti tricom za produžetke.

Spomenimo i kako su bivši ljubimci publike, Luka Babić i Božo Maljković na početku utakmice zaradili ovacije skoro punih tribuna.

Nikola Vujčić ponovno je bio među najistaknutijim košarkašima na parketu. Za svega 24 minute upisao je 21 poen, 7 skokova i 2 asistencije. Vedran Vukušić je pridodao 11 poena i 5 skokova, dok je Ivan Mimica zabio 10. Po 8 poena su zabili Subotić (4 asistencije), Sobin (6 skokova) i Krušlin. Na drugoj strani Andrić je zabio 20 uz 4 skoka, 14 poena je ubacio Wright koji je uhvatio i 7 lopti. Mickael Gelabale je ubacio 12, dok je Predrag Šuput uz 8 skokova dodao i 10 poena.