Igokea i Budućnost upisali nove pobjede

U 10.kolu ABA lige momčadi  Igokee i Budućnosti upisali su nove pobjede. Na  gostovanju u Mađarskoj, Igokea je upisala tešku pobjedu i tako zadržala vodeću poziciju u ligi. Budućnost je u Podgorici slavila protiv Radničkog.

[rezultat id=213]

Nakon izjednačenih devet minuta gosti rade seriju na krilima Nenada Šulovića za prvo osjetnije vodsto na kraju prve četvrtine (18:27). U drugoj četvrtini domaćini se uspijevaju vratiti u egal u 18.minuti (35:37). Na odmor se otišlo s dva poena prednosti gostiju (39:41).

Nakon što je cijela treća četvrtina prošla neizvjesno i izjednačeno (51:54), Szolnoki se i dalje u četvrtoj četvrtini uspijevao držati sve do 37.minute kada gosti opet rade seriju. Ovaj put glavni akter je Milan Dozet koji veže pet poena te donosi Igokei vodstvo 64:72.  Miloš Komatina riješio je pitanje pobjednika poenima u 39. minuti za 69:77. Szolnoki je u posljednjoj minuti pokušao prekršajima stići rezultat, ali gosti su bili mirni s linije slobodnih bacanja i tako su domaćini samo uspjeli ublažiti poraz. Završilo je s konačnih 78:82 za Igokeu.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Milan Dozet i Branko Jorović (oba po 17 poena), dok je kod domaćina očekivano najviše postigao bivši Cibos Marton Bader.

[rezultat id=218]

Početak je obilježen tvrdim obranama i neefikasnim napadima. Igralo se koš za košem i prva četvrtina je završila u egalu (19:21). U  drugoj dionici obje momčadi imaju svoje periode. Prvo domaćini rade mini seriju i u 14. minuti vode 33:26, zatim se bude gosti i okreću rezultat u svoju korist, pa na odmor odlaze s minimalnom prednošću (44:45).

Domaćima je izgleda bolje sjeo odmor, pa ponovno rade seriju za prvo osjetljivije vodstvo (54:45), ali gosti opet ponavljaju priču iz druge četvrtine i opet se vraćaju u utakmicu do kraja trećeg perioda (64:62). Posljednja četvrtina se odigrala koš za košem i domaćini su se pokazali spretnijima i odlučnijima u ključnim trenucima. Napadački skok Čedomira Vitkovca u posljednjim sekundama nakon Miloševićevih promašenih slobodnih bacanja se pokazao presudnim i na kraju su zasluženo slavili Podgoričani s rezultatom 80:78.

Najbolji  je kod Budućnosti bio Gerald Lee s 20 poena i 4 skoka, a kod gostiju je najviše ubacio Aleksandar Ćapin (17 koševa).