Cibona poražena šesti put u nizu

Momčad Cibone poražena je u 10. kolu ABA lige na domaćem terenu od Crvene zvezde koja je kontrolirala utakmicu od početka do kraja. Bio je ovo šesti uzastopni poraz Cibone, treći u ABA ligi, a još 3 ih ima u ULEB kupu. Trenerska stolica Veljka Mršića ozbiljno je uzdrmana.

Cibona – Crvena Zvezda 63:71 (16:21, 26:36, 45:55)

Košarkaši Cibone bolje su otvorili susret i poveli 4:0. Još su u dva navrata u prvoj četvrtini igrači Cibone imali +4 (8:4 i 15:11), a to je ujedno bila njihova jedina i najveća prednost na utakmici. Crvena zvezda je ostatak četvrtine konce igre držala u svojim rukama, a prvu četvrtinu dobivaju rezultatom 16:21.

Nastavila je Zvezda u odličnom ritmu koji Cibona nije mogla pratiti i u drugoj četvrtini. Razliku su polako povećavali na do tada najviših 22:35 u 18. minuti utakmice. Završnica četvrtine pripala je Ciboni koja serijom 4-1 smanjuje na -10 do kraja prvog poluvremena. Nezadovoljni navijači Cibone, skandiranjem “Mršiću odlazi” dali su do znanja treneru Cibone što misle o igri svojeg kluba.

Nakon povratka iz svlačionica, vidjeli smo puno bolju Cibonu koja je koševima Hamiltona, Zubčića i Strawberryja poravnala rezultat na 38:38. Odgovor Zvezde stigao je odmah, serija 10-2 u nešto više od 2 minute za +8. Navijači Cibone opet su se oglasili, ovog puta još glasnije skandiranjem istih riječi.  Treća četvrtina završava vodstvom Zvezde od 10 poena razlike.

Cibona je u posljednjoj četvrtini uspjela smanjiti na -7 početkom četvrtine. Nakon toga Zvezda odlazi na 15 koševa razlike i tu prednost uspješno održava sve do kraja utakmice, a Cibona niti jednom nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti. Strawberry je zakucavanjem u posljednjoj sekundi utakmice postavio konačnih 63:71.

Kod Cibone najbolji Strawberry s 19 koševa i 4 ukradene lopte te Hamilton s 11 koševa i čak 14 skokova. Zvezdu su do pobjede predvodili Rakočević s 13 poena i Savović s 12 koševa i 14 skokova.