Igokea i nakon Splita ostala neporažena

Košarkaši Igokee uspjeli su novom pobjedom ostati neporaženi na vrhu ljestvice ABA lige. Večeras su na domaćem parketu svladali momčad Splita rezultatom 79:64 i još jednom pokazali da početne tri pobjede nisu bile slučajnost.

Split je poznat kao izrazito domaćinska momčad, no htjeli su pokazati da mogu dobro igrati i u gostima, ali Igokea im to nije dopustila. Nakon dvije minute susreta domaćini su poveli i većinu susreta proveli u vodstvu. Prva četvrtina bila je izjednačena pa je i završila s jednakim brojem postignutih poena na obje strane – 18. Nikola Vujčić pogodio je šut na otvaranju druge četvrtine i to je bilo posljednje vodstvo Splita u utakmici. Igokea radi seriju 14-4 i dolazi do dvoznamenkaste prednosti prije završetka prvog poluvremena. Pokušali su Splićani smanjiti zaostatak do velikog odmora, ali nisu uspjeli, prvenstveno zbog nemogućnosti da pogode šut za tri poena, koji je nakon 20 minuta igre iznosio 0-8.

Nastavila je Igokea s boljom igrom i u drugom poluvremenu. Velike probleme gostima radio je razigravač Nebojša Joksimović koje je lakoćom prolazio kraj vanjske linije Splita te asistirao pod koš Corsleyu Edwardsu koji je većinu akcija uspješno okončao postignutim košem. Serijom 8-0 Igokea je sredinom treće četvrtine došla do 18 poena prednosti, kada je splitski trener Mladen Erjavec odlučio u obrani postaviti zonu, što je onemogućilo Joksimoviću “šetnju” kroz obranu gostiju. Seriju domaćin prekinuo je Srđan Subotić pogođenom tricom, prvom za Split u 26. minuti susreta. Zonska obrana uspjela je omesti napad domaćih te Split krajem treće četvrtine i početkom četvrte radi seriju 10-0 i dolazi na zaostatak od dostižnih 10 poena (60:50) nakon trice Vujčića. Tada Igokea ponovno podiže ritam u obrani i dolazi do nekoliko lakših koševa te odvajanja na mirnih 15 poena prednosti.

Vrlo dobro su u napadu u posljednjoj četvrtini kombinirali Vujčić i Sobin, ali u dva uzastopna napada pokušaji Sobina su “iscurili” iz koša te je Igokea susret malo po malo privodila kraju. Koševima Mimice i Vujčića Split se uspio približiti na 11 poena zaostatka 4 minuta prije kraja, ali više od toga nije išlo te je Igokea mirno privela susret kraju i u konačnici slavila rezultatom 79:64.

Pobjedničku je momčad predvodio Edwards s 13 poena, ali većinu može zahvaliti Joksimoviću koji mu je namještao lagane zicere, a stigao je i sam ubaciti 12 poena. Split je imao veoma lošu šutersku večer (4-19 za tri poena) i tako nisu mogli slaviti protiv trenutnog lidera lige. Mimica je ponovno bio prvi strijelac Žutih sa 17 poena, 14 je ubacio Vujčić te prikupio 9 skokova i 3 asistencije, dok je Sobin susret završio s 10 poena i 10 skokova.

U sljedećem kolu Split na domaćem parketu dočekuje MZT Skopje, dok Igokea odlazi na teško gostovanje kod Crvene Zvezde.