Igokea iznenadila Cedevitu u Zagrebu

Cedevita je u Zagrebu odmjerila snage s Igokeom u sklopu trećeg kola ABA lige. Košarkaši Igokee priredili su veliko iznenađenje te su nagovijestili da bi mogli biti iznenađenje sezone. Cedevita je u zadnje četiri minute ušla s plus pet i potom upala u crnu rupu. Gosti su uspjeli preokrenuti rezultat i na kraju su zasluženo slavili s konačnih 79:84.

ABA liga, 3. kolo, 8. listopad

Cedevita – Igokea 79:84 (23:28, 20:16, 21:20, 15:20)

(Kompletna statistika)

Obje momčadi ušle su u susret dosta mekano u obrambenom segmentu igre. To se ubrzo vidjelo i na broju postignutih koševa s obje strane U takvoj dinamičnoj igri bolje su se snašli gosti. Napadački raspoložen bio je osvajač NBA prstena, Dorell Wright. Amerikanac je pogađao iz teških pozicija te tako doveo goste i do plus osam (20:28) pred kraj prve dionice.

Cedevita je ipak ubrzo odgovorila i na krilima iskusnog Demetrisa Nicholsa se vraća u susret. Pred kraj poluvremena “Vitamini” su čak i poveli s plus dva (43:41), no ponovno se u zadnjim sekundama s individualno izrađenim i pogođenim šutom za tri ukazao Wright (11 poena do poluvremena) te tako donio minimalnu prednost (43:44) s kojom se i otišlo na “veliki odmor”.

Treća dionica bila je vrlo izjednačena. Obje momčadi su smanjile svoju napadačku efikasnost, a počelo se i griješiti s obje strane. Susret je obilježio veliki broj izgubljenih lopti. Cedevita je uspjela zatim povezati par dobrih akcija sredinom posljednje dionice. Nichols i Ukić su donijeli Zagrepčanima plus pet (74:69), no nakon minute odmora gostiju Cedevita upada u crnu rupu iz koje se nije uspjela izvući. Wright i Marko Ljubičić  su preokrenuli utakmicu sjajnim indivIdualnim akcijama.

Pokušali su se domaćini vanjskim šutevima vratiti, ali nedostatak kvalitetnog centra se na kraju osjetio jer su gosti dominirali u skoku. Svaka “ničija lopta” je završavala na strani Igokee, a Juru Zdovca čeka mukotrpan posao uigravanja momčadi. Zasigurno veliko iznenađenje, ali i potpuno zaslužena pobjeda bosanskohercegovačkog prvaka.

Kod pobjednika se istaknuo Wright s 22 poena, a jako dobar je bio i Marko Ljubičić s 15 poena. Na strani Cedevite najbolji su bili Nichols sa 18 i Murphy s 13 ubačaja.