Bezidejna Cibona poražena u Podgorici

U Podgorici je odigrana pretposljednja utakmica trećeg kola ABA lige. Utakmica nam nije ponudila neizvjenost niti dobru igru, već je otkrila sve slabosti i nedostatke hrvatskog viceprvaka dok se bajnom igrom ne mogu pohvaliti ni Crnogorci.

ABA Liga, 3.kolo, 8.listopada

Budućnost – Cibona 71:62   ( 15:11, 26:16, 14:16, 16:19 )

(Kompletna statistika)

Već na samom početku bilo je jasno da nešto danas ne štima kod “Vukova”. Nakon samo četiri minute igre Subotić je prisiljen zvati time-out ne zbog tolikog zaostatka već zbog samo dva postignuta poena u tom razdoblju. Domaća momčad nije bila preuvjerljiva u prvom dijelu, ali sasvim su dovoljno dobro igrali da bi održavali uvjerljivu prednost protiv krajnje bezidejne Cibone. Previše se oslanjalo na individualna rješenja Tomasa Melvina te se trebalo puno toga mijenjati da se dođe do rezultata u nastavku.

Na početku drugog poluvremena gledamo “Cibose” u naletu te serijom 9-0 dolaze na minus šest. Domaćini se ne raspadaju već uzvraćaju serijom 11-2 i vraćaju prednost od 14 razlike koju su imali i na predahu. Budućnost je upotpunosti uspjela “umrtviti” utakmicu, a to joj je omogućila uvelike i Cibona nerezonskim pokušajima i nevjerojatnim pogreškama u oba pravca igre. Promašeni ziceri, pogrešna dodavanja, dopuštanje protivniku za brojne skokove u napadu bile su odlike igre zagrebačke momčadi. No ni Budućnost nije ponudila nikakvu posebnu košarku tako da je Cibona došla čak na minus pet pola minute do kraja, ali nisu uspjeli doći do dramatične završnice.

Gordić je predvodio pobjednike s 14 poena dok su po 13 ubacili BarovićGibsonMelvin s 19 ubačaja je bio jedini raspoloženi “Vuk” na današnjem susretu.

Budućnost je upisala drugu pobjedu, a Cibona drugi poraz u tri odigrana kola. Kolo će sutra od 18:00h zaključiti MZT i Zadar.