Igokea lagano svladala Široki

U susretu 14. kola regionalne lige Igokea je na domaćem parketu slavila protiv gostiju iz Širokog Brijega rezultatom 89:73. Tom pobjedom domaćini su upisali šestu pobjedu u nizu i sedmu na domaćem parketu, dok Široki ima četiri poraza u nizu i čak sedam na gostujućem parketu.

Trener Širokog Velić je poslao na parket petorku u sastavu Naletilić, Šutalo, Ramljak, Barać i Planinić. U prvoj četvrtini smo mogli vidjeti odličnu i efikasnu košarku. Prvih sedam minuta se igralo koš za koš, gdje su gosti u par navrata vodili. Pri rezultatu 16:15 domaćini rade seriju 10:2, pa je rezultat nakon prve četvrtine glasio 26:17. Kod domaćina se već istaknuo Jorović koji je za prvih 10 minuta uspio zabiti 11 koševa.

Široki odlično otvara drugu dionicu susreta i s dvije trice Peršića i jednom Šakića rade seriju od 9:2 i dolaze svega na dva koša zaostatka. Međutim ekipa Širokog se našla u velikom problemu, njihov najbolji igrač Planinić je dobio treću osobnu grešku pa ga je Velić primoran izvesti iz igre. Kako se bližio kraj poluvremena domaćini igraju sve bolje i na krilima odličnog učinka s klupe Adamovića i Brkića stvaraju značajniju prednost koja je u jednom trenutku iznosila i 14 razlike, no gosti do kraja poluvremena uspijevaju smanjiti na 52:43.

Igokea je još jednom odigrala maestralno treću četvrtinu koju je dobila rezultatom 21:8. Već nakon četiri minute igre Igokea je napravila seriju 9:1 i imaju velikih 17 razlike pri rezultatu 61:44. Kod gostiju i Ramljak ima problema s osobnim pogreškama što iskorištavaju domaćini koji preko Joksimovića i Dozeta dodatno povećavaju prednost, koja je prije posljednje četvrtine glasila 22 razlike. Na semaforu je stajalo 73:51.

U zadnjoj četvrtini je Igokea igrala prilično opušteno što su iskoristili gosti koji su uspjeli dobiti zadnju četvrtinu i smanjiti veliku prednost Igosa. Kod gostiju se u tom razdoblju istaknuo Šutalo. Trener Igokee Bajić je do kraja utakmice dao priliku svim igračima s klupe, a na kraju su slavili rezultatom 89:73.

Najbolji igrač utakmice dolazi iz Igokee, Branko Jorović s 19 koševa (8-8 šut za dva) i pet skokova. Dozet mu je pomogao s 11, a Brkić i Joksimović su ubacili po 10 koševa. Kod gostiju su jedini dvocifreni bili Peršić s 18, Šutalo s 14 i Šakić s 13 koševa i šest skokova.