Igokea pobijedila Zvezdu, igrat će se majstorica za finale!

Drugu utakmicu polufinalne serije ABA lige odigrali su u Laktašima Igokea i Crvena Zvezda, a domaćini su apsolutno zasluženo slavili rezultatom 81:68 i ‘kupili kartu’ za Beograd gdje će se u utorak igrati majstorica za ulazak u finale.

Od početka je bilo jasno kako Zvezda nema svoj dan, Igokea je igrala u sjajnom ritmu i otvorila dvoboj s 15:2. Do isteka četvrtine Zvezda je smanjila na – 10, a preko Clemmonsa, Pota i Atića momčad Dragana Bajića je na veliki odmor odnijela prednost od +14 (45:31).

Uvodni dio nastavka nije donio nikakve promjene, veća želja i energija vidjela se u redovima Igokee koja je u 25. minuti stigla i na ogromnih 54:34. Beograđani nisu mogli odgovoriti na igru domaćina, pokušao je Radonjić s brojnim izmjenama, ali bez efekta. U zadnjih deset minuta ušlo se s 65:48.

U posljednjoj četvrtini Zvezda je uspjela ublažiti poraz, ali Igokea je sasvim zasluženo slavila u dvoboju u kojem je vodila tijekom čitavih 40 minuta. Konačni rezultat bio je 81:68.

Najbolji pojedinac susreta bio je Clemmons s 18 poena, Atić je ubacio 17. Kod Zvezde se istaknuo s 17 ubačaja.

Cijelu statistiku možete pogledati ovdje.

U drugom polufinalu večeras u 21h igrat će Mornar iz Bara i Budućnost Voli, Podgoričani trenutno vode 1:0.