Split protutnjao Zabokom i slavio s +40

Split je protutnjao Zabokom u prvoj utakmici četvrtfinala HT Premijer lige i poveo 1:0 u seriji koja se igra na dvije pobjede. Domaćinstva su zamijenjena pa su Zagorci bili domaćini, dok će Žuti ugostiti Zabočane u nedjelju na Gripama s početkom u 17 sati.

Zabok je bio konkurentna tek u uvodnih pet minuta kada su momci Ivana Tomasa čak i vodili, da bi potom Žuti preko Čampare i Perasovića poveli 14:23. Kako je vrijeme odmicao, ekipa Mile Karakaša stvarala je sve veću prednost, a na poluvremenu je semafor pokazivao rezultat 24:42.

Ako je prvi dio susreta protekao u dominacija Splićana, što tek reći za treću četvrtinu? Zabok je zamrznut na samo 10 ubačenih poena u tom periodu, a Split je s druge strane ubacio 30 i otišao na preko četrdeset poena razlike. Do posljednjeg sučevog zvižduka gledali smo ‘odrađivanje posla’, konačni rezultat 51:91 najbolje opisuje omjer snaga.

Žuti su imali apsolutnu dominaciju u skokovima (28-45) te asistencijama (18-33), ali i postotku šuta iz igre.

Najbolji igrač Žutih bio je Ivan Perasović s 18 poena, Toni Perković je ubacio 15. Za Zabok je postigao 13.

Cijelu statistiku možete pogledati ovdje.