Igokea produžila agoniju Zvezde

U petom kolu ABA lige u punom Pioniru, Igokea je svladala Crvenu Zvezdu te je tako i dalje ostala jedina neporažena momčad prvenstva.

Domaćin bolje otvara susret zahvaljujući sjajnom Eltonu Brownu koji pogađa za 8:3, no bivši Cedevitin igrač Corsley Edwards održava goste u igri (10:9). Potom se Zvezda opet odvaja tricom Marka Simonovića za 15:9, ali ovaj put Siniša Štemberger uzvraća istom mjerom te vraća Igokeu na samo pola koša zaostatka. U samoj završnici prvog dijela igre Igokein Miloš Komatina tricom preokreće rezultat te zaključuje prvu četvrtinu koja je završila 17:16 u korist gostiju.

U drugoj četvrtini ista priča. Tvrda igra i dobre obrane s obje strane rezultirala je periodom promašaja i izgubljenih lopti. Gosti se prvi bude te povećavaju vodstvo na 25:20 no iskusni Igor Rakočević pametno iznuđuje prekršaje te smanjuje s linije slobodnih bacanja na 26:25. Igokea uzvraća poenima Gorana Gajovića i Edwardsa za vodstvo 29:26, no Brown košem u posljednjoj sekundi smanjuje za minimalan zaostatak (29:28) Zvezde na kraju poluvremena.

Nakon odmora ne dolazi do prevelikih promjena u igri te se i dalje igra koš za košem. Gosti počinju koristiti izgubljene lopte Zvezde te Hammonds pogađa za vodstvo gostiju. Nakon toga faul Radivojevića kao da ljuti domaćine gdje suci sviraju tehničku grešku treneru Zvezde, Vladi Vukoičiću koji napušta teren, te Igokea koristi maksimalno grešku te teškom tricom od table Dozeta gosti prvi put imaju osjetnije vodstvo (44:35). Gosti do kraja četvrtine uspješno kontroliraju rezultat te u posljednjoj sekundi četvrtine još jednom tricom sjajnog Dozeta povećavaju vodstvo na 46:59.

U posljednjih deset minuta domaćini pokušavaju vratiti rezultat, ali gosti se sjajnim vanjskim šutom, ovaj put tricom Joksimovića, i dalje dobro drže te održavaju dvoznamenkastu prednost. U nastavku Katić i Nelson vežu pet poena ali Jorović i Hammonds uzvraćaju te održavaju vodstvo gostiju (67:56). Gosti uspješno kontroliraju rezultat do posljednje minute susreta gdje Zvezda pritišće i pogađa par teških dalekometnih šuteva te smanjuje na zaostatak od samo pola koša razlike jednu sekunda prije kraja. Međutim, Joksimović promašuje oba slobodna bacanja za goste, no vremena za preokret nije bilo te je na kraju završilo sa 76:75 za Igokeu.

Goste je predvodio sjajni Dozet s 14 poena, dok su kod domaćina najefikasniji bili Rakočević s 20 poena te Elton Brown s 12 poena i 7 skokova.

U sljedećem kolu vodeća Igokea dočekuje Union Olimpiju dok Zvezdu očekuje gostovanje u Skoplju protiv MZT-a.