Igokea uvjerljiva protiv Primorske, Budućnost teško s Borcem

Poslije jučerašnjeg uvodnog dvoboja 3. kola ABA lige u kojem je Cedevita Olimpija bez većih problema svladala Split, danas su snage odmjerili Igokea i Koper Primorska te Budućnost i Borac iz Čačka.

U Aleksandrovcu je Igokea kao apsolutni favorit ugostila momčad iz Kopra te upisala uvjerljivu pobjedu 89:71. Igrački superiorniji košarkaši Igokee dvoboj su prelomili u trećoj četvrtini kada su otišli na ogromnih +15, a stečenu prednost sigurno su držali do kraja.

Najbolji igrač utakmice bio je Ilić s 20 poena, Pot je dodao 15. Kod Slovenaca se istaknuo Macura s 25 poena i 9 skokova.

Puno zanimljiviju utakmicu odigrali su u Podgorici domaća Budućnost i najugodnije iznenađenje prvenstva, ali i novak u ligi, Borac iz Čačka.

Gosti iz Srbije, najprije su šokirali Partizan u Beogradu u prvom kolu nove regionalne sezone, da bi večeras do posljednje sekunde u neizvjesnosti držali višestruko skuplju i kvalitetniju crnogorsku momčad.

Borac je u utakmicu ušao znatno bolje od Budućnosti, ali su se Podgoričani u drugoj četvrtini probudili te vratili do poluvremena dvoboj u egal.

Budućnost je na kraju slavila u zanimljivoj završnici rezultatom 86:83. Najbolji igrač u pobjedničkim redovima bio je Ivanović s 27 poena i 5 asistencija, dok je za Borac Jones ubacio 21, ali i podijelio 7 asistencija.