Igrači Zadra “utopili se” u Jezeru

U utakmici 11. kola ABA lige između Radničkog i Zadra, slavila je domaća momčad rezultatom 92:79 i tako razveselila svoju publiku u dvorani Jezero u Kragujevcu.

Na početku susreta na parketu su se nalazili za momčad Radničkog Ćapin, White, Sinovec, Birčević i Varda, dok je trener Zadra Ante Nazor izveo zanimljivu petorku bez klasičnog playmakera: Ramljak, Batur, Travis, Krasić i Brkić. Od samog početka utakmice Radnički je nametnuo svoj ritam igre i kontrolirao utakmicu svih 40 minuta. U prvoj četvrtini najviše se mučila zadarska obrana s dvojcem Ćapin – White, za koje nije imala odgovora, dok je s druge strane Jozo Brkić stvarao dosta problema Ratku Vardi svojim šutem s poludistance te nije jasno zašto ga trener Nazor nije više koristio u nastavku utakmice. Prvu dionicu je Radnički dobio rezultatom 28:22 iz čega se da iščitati kako u prvoj četvrtini obrana Zadra skoro pa nije postojala.

Drugu četvrtinu je bolje otvorio Zadar koji koševima Travisa i tricom Vrbanca dolazi na minus od samo dva poena, nakon čega White odgovora tricom za 33:28. Loša igra u obrani gostiju  nastavila se i u tom periodu utakmice, što je Radnički itekako dobro znao iskoristiti za konačnih 47:40 na kraju prvog poluvremena.

U drugi dio utakmice Radnički ulazi furiozno i pravi seriju od 10-0 te dolazi do velikih + 17, 59:42 pa je u tim trenutcima zadarskoj momčadi prijetila prava katastrofa i potop. Veliku seriju Radničkog prekida danas solidni Bariša Krasić koji je zabio 11 poena i još jednom pokazao kako usprkos već poznim košarkaškim godinama ima “u svići ulja”. Na kraju treće četvrtine, semafor je pokazivao rezultat 72:59 za momčad Miroslava Nikolića.

Četvrtu dionicu utakmice bolje otvaraju gosti koji preko svog najboljeg igrača Romea Travisa dolaze do prvih poena u posljednjoj četvrtini. Momčad Zadra je u toj četvrtini pokušala priprijetiti domaćinu, kada radi seriju 11-0 i preko Gorana Vrbanca dolazi na zaostatak od samo osam koševa razlike, no više od toga igrači Ante Nazora nisu mogli pa upisuju i osmi poraz u ovogodišnjoj sezoni. Zadnje dvije minute utakmice Nazor “baca u vatru” i mlade zadarske igrače Franka Šanga i Lovra Bašića, koji upisuje svoje prve minute u regionalnoj ligi, dok je s druge strane Miroslav Nikolić odlučio odmoriti Ćapina, White i Sinoveca.

Zaslužena je ovo pobjeda momčadi Radničkog u utakmici koju je obilježila loša igra Zadra u obrani i čak 14 izgubljenih lopti u napadu. Kod pobjedničke momčadi su se najviše iskazali već spomenuti Aleksandar Ćapin s 18 poena i Terrico White s isto toliko, dok kod poražene momčadi Zadra valja istaknuti jedno ime, a to je Romeo Travis koji je postigao 14 poena u porazu svoje momčadi. U idućem kolu Radnički u svojoj dvorani dočekuje momčad Splita, dok Zadrani pred svojim navijačima dočekuju mađarski Szolnoki Olnaj u derbiju začelja, a ne treba naglašavati od kolike će važnosti biti ta utakmica za košarkaše Zadra, za koje će pravo nastupa imati i novi šuter Jordan Burgason, kao i oporavljeni Chaisson Allen. Na treneru Nazoru je da trgne svoju momčad iz ponora u koji su upali u zadnja 3 kola i da mobilizira sve igrače kako bi mogli pokazati najbolje što znaju u preostalom dijelu sezone.