Tijesna pobjeda Splita na Gripama

U 11.kolu ABA lige Split je slavio protiv Budućnosti na Gripama. Žuti su nakon neizvjesne završnice uspjeli slaviti s 71:69.

Gosti bolje ulaze u susret (3:9 u 3. minuti). Nakon ispitivanja snaga,Vitkovac pogađa bacanja, Vujčić gubi loptu te je Mladen Erjavec primoran pozvati time-out. Poslije kratkog odmora Podgoričani na krilima raspoloženog Vitkovca imaju prvo osjetljivije vodstvo (9:17) u 9. minuti. Vujčić pogađa tricu, no Popović vraća istom mjerom i u posljednjim sekundama pogađa za 14:22 za kraj prve četvrtine.

Početak druge četvrtine obilježava svestrani Vitkovac koji zatvara reket s dvije blokade u dvije minute, a žrtve su bili Vujčić i Dijan. Žuti se napokon bude te na krilima Vujčića rade mini seriju i vraćaju u igru (22:22) u 14. minuti što je natjeralo trenera Budućnosti da pozove prvu minutu odmora. Nakon kratkog odmora igra se koš za košem i Splićani poenima Subotića u posljednjoj minuti po prvi puta prelaze u vodstvo (34:32) s kojim završava  prvo poluvrijeme.

Nakon odmora Vukušić i Subotić rade mini seriju (43:36) što je opet primoralo goste na minutu odmora. Gosti pak nakon nepune dvije minute uzvraćaju udarac i vraćaju se u egal (43:42). Žuti ponovno bježe na +8 (52:44), no četvrtinu završava Aleksa Popović koji smanjiva na prihvatljivijih 52:46.

Žuti uspješno čuvaju rezultat u posljednjoj četvrtini sve dok Milošević ne veže 4 poena i jednu asistenciju (58:54), zbog čega Erjavec zove minutu odmora. Nakon toga Splićani nikako ne uspijevaju prelomiti susret. Kad god povežu dobre napade i obrane, gosti uzvrate istom mjerom. Mihailović na ulasku u posljednju minutu susreta tricom potpuno vraća goste u igru (63:61), no Krušlin također tricom dovodi žute u mirnije vode. Ivanović opet projektilom vraća neizvjesnost. Splićani su pokazali mirnu ruku s linije slobodnih bacanja, naročito Subotić, te uspjeli očuvati rezultat do kraja. Slavili su na kraju s 71:69.

Najbolji u redovima Splita bili su Nikola Vujčić s 20 poena i 5 skokova, te Subotić i Vukušić s po 13. Kod gostiju najefikasniji  je bio Aleksa Popović s 14 poena.