Istrauni blizu velikog preokreta protiv Podravca

Istrauni su u devetom kolu Prve lige ugostili Podravac. Podravac je za malo prokockao plus 19 s početka treće dionice. Na kraju su nakon napete završnice gosti uspjeli doći do vrlo važnih bodova

Prva liga, 9. kolo, 13. siječnja

Istrauni – Podravac 92:97 (16:21, 16:24, 39:24 21:28)

Istrauni: Šljuka 2, Šamija 17, Andabaka 19, Milekić 28, Milivojević 5, Šimović 21, Bilalović, Brzica, Ivis, Ćosić

Podravac: Šiprak 20, Katavić 16, S. Zadravec 27, Šestak 18, J. Zadravec 11, Maslić, Kodba 1, Vedriš 2, Križić, Balatinec 2, Cestar

Odlično su krenuli gosti. Nakon uvodnih 4:2 Julijan Zadravec donosi Podravcu 4:12. Gosti su do kraja prve dionice očuvali prednost (16:21), a još bolje su ušli u drugu četvrtinu. Do 15. minute Podravac bježi na prvu dvoznamenkastu prednost, na kraju poluvremena Šamija je tricom smanjio zaostatak Puležana na minus 13. Prvih par minuta nastavka izgledalo je kao najava debakla domaće momčadi. No, nakon trenerove minute odmora nastupilo je potpuno buđenje.

Prednost Podravca 38:57 ubrzo se pretvorila u aktivan rezultat (50:59), a pred kraj treće dionice i u prvo vodstvo još od početka utakmice (62:61). Nakon 30 minuta igre semafor je pokazivao plus dva u korist domaćih koji su u deset minuta utrpali čak 39 poena(!). U završnicu se ušlo u egalu, iako su gosti imali plus šest u par navrata. Podravac je na kraju spretno došao do pobjede. Gosti su pokazali mirnoću i došli do treće pobjede u sezoni.