Jedinstvena kadetska liga: 400 poena u dvije utakmice

Danas su na rasporedu bile dvije utakmice II. kola Jedinstvene kadetske lige. Split i Cibona ubacili su po 120 poena te zasluženo osvojili po dva boda.

Dubrava – Split 73:123 (11:25, 27:35, 14:37, 21:26) Statistika

Košarkaši Splita upisali su svoju drugu pobjedu na gostovanju u Dubravi rezultatom 73:123. Utakmica je od prve minute išla u jednom smjeru, a polaganjem Karla Fulgosija u trećoj minuti gosti se odvajaju na devet razlike. Najbliže što se Dubrava u nastavku uspjela približiti bilo je polaganjem Ivana Dadića za minus 11, međutim dalje nije išlo.

Roman Čimbur ubacio je 16, a Valentin Kos pridodao je 12 kod domaćina. S druge strane Stipe Omrčen zabilježio je 19 poena, Ivan Perasović 17, a skok kratak od double-double učinka ostao je Viktor Šarić sa 16 poena i 9 skokova.

Cibona – Dubrovnik 126:80 (44:25, 25:15, 27:18, 30:22) Statistika

U drugoj utakmici gotovo identična priča. Dubrovnik se držao prve dvije minute nakon čega Roko Prkačin zaključuje seriju 10:2. Do kraja utakmice prednost je samo nastavila rasti, a treba spomenuti nekoliko atraktivnih zakucavanja mladog kadeta Cibone Prkačina.

Upravo je on bio i najbolji igrač na terenu s 31 poenom, 17 skokova i 8 asistencija. Lukša Buljević pridodao je 30 i Hrvoje Majcunić 22. S druge strane ponovo je najbolji bio Antonio Petrović s 28 poena.

Ostale utakmice drugog kola igraju se sutra (14.1.2018.), a sastaju se Slavonski Brod 1946 – FSV, Pazin – Zadar te Cedevita – Bjelovar.