Istrauni odnijeli bodove iz Borova

Ekipa trenera Gunjevića nije uspjela upisati drugu pobjedu u sezoni, bolji su bili gosti iz Pule, ekipa Istrauni.

Prva liga, 8. kolo, 16. prosinac

Borovo – Istrauni 87:98 (31:28,20:27,13:24,23:19)

Borovo: Brocić 18,Bilić, Šarac, Bobinac, Boras 33, Miljanić 11, Žulj 7, Rajšić 14, Benković, Vuković, Kapović 2, Kovač 2.
Istrauni: Bilalović 17, Milivojević 5, Andabaka 13, Milekić 12, Šamija 17, Ivis, Šljuka 22, Komljen, Brzica,Šimović 12.

Veliki broj koševa vidjeli su navijači Borova već u prvoj četvrtini, što je naslutilo da bi ovo mogla biti utakmica bez obrana, što se i pokazalo kroz drugu četvrtinu. Odlični Juraj Boras s čak 21 poenom predvodio je domaću ekipu i držao ih na životu u prvih dvadeset minuta, iako su gosti otišli na poluvrijeme s prednošću od četiri poena.

Ključnu prednost gosti su ostvarili u trećoj četvrtini koju su dobili rezultatom 13:24 i tako pobjegli domaćinu na 15 razlike. Trice gostiju u tom periodu bile su ključne, kod njih je prednjačio Nikica Šljuka u tim trenucima. Iako je Borovo u zadnjim minutama stiglo na minus šest, nažalost po njih više od toga nije moglo. U zadnjoj četvrtini domaćin je samo uspio dobiti utješnu četvrtinu, koja mu na kraju i nije previše značila.

Kod Borova odlični Juraj Boras s 33 poena i Srđan Brocić s 18 poena. Goste su predvodili Nikica Šljuka s 22 poena, Dominik Šamija i Matija Bilalović dodali su svaki po 17 poena.