Premijer liga: Škrljevo svladalo Jazine, Kaštela i dalje ne znaju za pobjedu

U sklopu desetog kola Premijer lige, ekipa iz Osijeka je putovala u Kaštela, dok je Škrljevo dočekalo Jazine. Obje ekipe sa začelja nisu uspjele iznenaditi te  i dalje ne znaju za pobjedu.

10.kolo, Premijer liga, 16.prosinac
Kaštela – Osijek 96:100 ( 24:22, 20:26, 22:26, 30:26)

Kaštela: Kljajić 7, Šamadan 16, Došen 23, Galić 2, Šipić 8, Mikulić, Ryhmes 19, Pruže, Mandić 3, Đugum 13, Živković 5, Roso.
Osijek: Taylor 16, Markulin 17, Šarac 14, Jois 15, Turalija 15, Boban 7, Došen 6, Levinson, Anzulović, Krolo 2, Vrkić 8.

Obje momčadi vrlo dobro otvaraju utakmicu. Od početka se vidjela agresivna i borbena igra, te sama prva četvrtina najavljuje egal. Cijeli susret popratilo je vodstvo Osijeka, koje domaćini iz Kaštela pokušavaju uhvatiti. Nakon prvog dijela, domaćini imaju samo dva koša prednosti, semafor pokazuje 48:44. Isti ritam je ekipa Luka Žitka pokušala nastaviti i sljedećih deset minuta, no to im nije pošlo za rukom. Osijek je “pobjegao” na plus osam te je tako započeo i posljednu dionicu. Kaštela su, 30 sekundi prije kraja, imali zaostatak od minus četiri, no nisu uspjeli prirediti iznenađenje te kući odlaze bez pobjede.

Kaštela su predvodili Došen s 23 poena i četiri skoka, Ryhmes s 19 poena, devet skokova i tri asistencije. Dvoznamenkasti su još bili Šamadan s 16 poena, tri skoka i jednom asistencijom te Đugum s 13 poena, tri skoka i isto toliko asistencija. U redovima pobjedničke ekipe, pet igrača ostvarilo je dvoznamenkasti učinak. Markulin je postigao 17 poena, te tome nadodao tri skoka i jednu asistenciju, Taylor se zaustavio na 16 poena i tri skoka, Šarac pak na 14 poena, četiri skoka i jednu asistenciju te Jois s 15 poena, osam skokova i četiri asistencije i Turalija s 15 poena, jednim skokom i pet asistencija.

Nakon odigranih deset utakmica, Kaštela se nalaze u velikom problemu. I dalje ne znaju za pobjedu, te se nalaze posljednji na tablici. Sljedeći susret gostuju kod Jazina, koje su na pretposljednjem mjestu. Osijek pak ima omjer 4-6, te sljedeće kolo dočekuju Zadar.

Škrljevo – Jazine 69:59 ( 18:9, 19:15, 22:15, 10:20)

Škrljevo: Perković 5, Konjević 18, Stipčić 2, Boban 13, Barnjak, Štemberger 14, Radunić, Ušić 10, Furlan, Hrknjaš, Jashari, Janc 7.
Jazine: Dražović 11, Zrnić 14, Butorac 10, De Woods, Sarajlija 2, Kaštropil 12, Fodor 6, Ivanov, Bučaj 4, Škara.

U prvoj četvrtini, momčad Damira Rajkovića napravila je prednost od plus devet, te su obje ekipe dale relativno mao koševa (18:9). Drugih deset minuta, obje momčadi polako se bude, te Jazine hvataju zaostatak. U sedmoj minuti druge četvrtine, imali su samo zaostatak od minus tri, no nisu uspjeli stići i preokrenuti. U nastavak utakmice, odnosno narednh dvadeset minuta, Škrljevo je otvorilo s prednošću +13, da bi je na koncu i zadržao sve do kraja susreta. Pokušavale su Jazine, no ništa im značajnije nije pošlo za rukom. Na kraju, pobjeda 69:59 za Škrljevo.

Pobjedničku ekipu prevodili su Konjević s 18 poena, šest skokova i jednom asistencijom, Šteberger s 14 poena, pet skokova i četiri asistencije te Ušić s 10 poena i dva skoka. Kod Jazine dvoznamekasti su Zrnić s 14 poena i tri skoka, Dražović je dodao 11 poena, osam skokova i dvije asistencije te Kaštropoli koji je postigao 12 poena i šest skoka i Butorac s 10 poena, sedam skokova i dvije asistencije.

Škrljevo se trenutno nalazi na omjeru 7-3 te sljedeće kolo putuju za Split, dok Jazine i dalje ne znaju za pobjedu, a snage će omjeriti s Kaštelima.