Istrauni svladali Universitas

Istrauni su u sklopu 12. kola Prve lige na svome terenu dočekali momčad splitskog Universitasa. Puležani su u dvoboju dviju “sveučilišnih” ekipa izvukli sretniji kraj pa bodovi ostaju u Istri. Odlična druga četvrtina domaće momčadi pokazala se presudnom kada su ostavili goste na samo šest poena u cijeloj dionici. Peta je ovo pobjeda istarskih košarkaša koji sada imaju omjer 5-7, dok su Splićani malo bolji s omjerom 7-5.

Prva liga, 12. kolo, 4. veljače

Istrauni – Universitas 71:67 (16:19, 23:6, 18:26, 14:16)

(Milekić 24(13sk), Bilalović 16, Andabaka 13(5as) – Marić 27(11sk), Vrgoč 11, Radoš 10)

Prva dionica protječe izjednačeno da bi na prvi dvominutni odmor gosti otišli s plus tri na svome kontu. Druga četvrtina pokazuje se presudnom. Domaćini igraju briljantno te ostavlju Splićane na samo šest postignutih poena u cijeloj dionici te bježe na plus 14 na poluvremenu (39:25). Međutim, Puležani cijelu sezonu dosta osciliraju, a to se događa i na današnjem susretu. Gosti se u nastavku bude i prednost domaćih polako se topi. Rezultat nakon 30 minuta; 57:51 u korist istarske momčadi.

Odlični Gabriel Marić vuče Universitas u nastavku pa gosti otvaraju posljednju četvrtinu serijom 7:0 i prelaze u vodstvo 57:58. Poveli su gosti s 57:60 nakon minute odmora domaće ekipe koja na kraju ipak uspijeva spasiti utakmicu. U posljednje četiri minute ulazi se s plus dva domaćih (66:64). Odlični Milekić, koji je završio na double-double učinku, u paru sa Šamijom donosi važne poene i bodove Istraunima. Splićani su odigrali lošu završnicu te su u posljednjih pet minuta ubacili samo jednu tricu (Radoš).