Italija: Stipanović i Perić dobri u porazu Cremone

U 9.kolu talijanske Serie A Vanoli Cremona, za koju nastupaju naši Andrija Stipanović i Hrvoje Perić, poražena u derbiju protiv drugoplasiranog Sassarija. Vrijedno je istaknuti dobar učinak naših košarkaša.

Cremona je upisala sedmi poraz iz devet utakmica i zasad joj preostaje borba za opstanak do kraja prvenstva Ipak, nisu se olako predali, i na gostovanju protiv Sassarija su pali u napetoj završnici. Cijela utakmica igrala se koš za košem. Domaćini su skoro cijelu utakmicu imali malu prednost, osim zadnjih par minuta treće četvrtine, i na kraju su bili mirniji u završnici i zasluženo slavili rezultatom 80:78. Najbolji u redovima pobjednika bio je Diener Travis s 23 poena dok su kod poraženih najbolji bili naši Andrija Stipanović sa 16 poena i 12 skokova i Hrvoje Perić sa 17 poena 5 skokova i 3 asistencije.

Kasunov Montepaschi upisao je pobjedu na gostovanju protiv Cantua. Gosti su na poluvremenu imali dvoznamenkasto vodstvo (24:36) koje su održavali, i to uspješno, te su mirno priveli utakmicu kraju i slavili s 54:67. David Moss je bio najefikasniji u momčadi Montepaschija s 18 poena dok je kod domaćina Manuchar Markoishvili ubacio također 18 poena.

Armani našeg Roka Stipčevića upisao je pobjedu na gostovanju protiv Montegranara. Domaćini su bolje otvorili susret, te su vodili poluvremenu 42:34. Uspijevali su održati rezultat pozitivnim sve do posljednjih pet minuta susreta kada na scenu stupa sjajni Keith Langford čija je odlična večer odlučila pobjednika. Naime, Langford je preokrenuo rezultat te sjajnim šutom za tri poena (šutirao je 5/7) odveo rezultat u korist gostiju te mirno priveo utakmicu kraju za konačnih 76:82. Sjajni šuter postigao je 30 poena i 4 skoka. Kod Montegranara najefikasniji je bio Daniele Cinciarini s 18 poena. Rok Stipčević je upisao 6 poena i 3 skoka.

Od ostalih susreta, važno je spomenuti kako je vodeći Varese i dalje neporažen. U ovom kolu ugostili su momčad Reggio Emilie i upisali rutinsku pobjedu. Slavili su rezultatom 91:78 u susretu gdje se pitanje pobjednika riješilo nakon 25 minuta igre. Najbolji kod Varesea bio je Ebi Ere s 24 poena i 9 skokova dok je kod poraženih najviše ubacio Donnell Taylor (28 poena).