Italija : Stipčević bolji od Kasuna

U 6.kolu talijanske lige u derbiju između Kasunovog Montepaschija i Stipčevićevog Armanija bolji je bio Armani koji je slavio rezultatom 66:71. Armani je tako upisao treću pobjedu s kojom je dostigao osmo mjesto tablice.

Nakon  relativno izjednačene prve četvrtine (16:21), gosti preuzimaju potpunu inicijativu i rade veliku seriju (22:39). No, domaćini u zadnjoj minuti uz pomoć sjajnog Bobbyja Browna smanjuju zaostatak na „samo“ minus 13 poena zaostatka (26:39). Inače, Brown je do poluvremena postigao 15 poena te je bio jedini raspoloženi kod domaćina. U drugom dijelu Montepaschi uspijeva smanjiti zaostatak, ali nedovoljno da ozbiljnije ugrozi vodstvo gostiju. Na kraju su pak smanjili na konačnih 66:71. U milanskoj momčadi najefikasniji je bio Alessandro Gentile s 13 poena, a kod domaćina već spomenuti Brown s 26 koševa. Kasun i Stipčević nisu posebno doprinijeli svojim momčadima.

Vanoli Cremona naših Hrvoje Perića i Andrije Stipanovića upisala je četvrti poraz od Rome rezultatom 68:75. Nakon izjednačene prve četvrtine, gosti polako počinju povećavati prednost iz četvrtine u četvrtinu za konačnih 68:75. Najbolji u redovima pobjednika bio je Luigi Datome s 20 poena, dok je kod domaćina najefikasniji bio Jarrius Jackson s 22 ubačaja. Naši košarkaši nisu ostvarili značajniji učinak; Hrvoje Perić je upisao 6 poena i 2 skoka, a Andrija Stipanović se nije upisao u strijelce. Ostvario je 2 skoka i 1 asistenciju.

Važno je istaknuti  iznenađenje Enel Brindisija koji je na gostovanju nanio Sardegni prvi poraz ove sezone. Gosti su od početka preuzeli inicijativu i ostvarili dvoznamenkastu prednost koju su uspješno održali do kraja i zasluženo slavili rezultatom 78:90. Najbolji kod gostiju bio je Antywane Robinson s 22 poena. Najzapaženiju partiju u domaćoj momčadi pružio je Diener Travis (16 koševa).

Lider prvenstva Varese je i dalje neporažen. Na gostovanju protiv Juve Caserte uvjerljivo su slavili rezultatom 56:73 i tako upisali šestu pobjedu. Achille Polonara bio je najbolji kod Varesea s 22 koša, a u momčadi Juve Caserta vrijedi istaknuti učinak Stevana Jelovca koji je postigao 15 poena.