Italija: Stipčević najbolji u debiju, dobri Stipanović i Perić

U 14.kolu talijanskog prvenstva Cantu je iznenadio Armani u Milanu. Cremona, naših Andrije Stipanovića i Hrvoje Perića, uvjerljivo je poražena od Reggio Emilie uz solidan učinak naših. Rok Stipčević debitirao je za Scavolini i bio najefikasniji u momčadi.

U susretu posljednjeplasiranog Scavolinija i vodećeg Varesea, odnosno Stipčevićevog sadašnjeg i bivšeg kluba, Varese je upisao rutinsku pobjedu. Do poluvremena je trajala rezultatska neizvjesnost, no tada gosti ubacuju u višu brzinu i u trećoj četvrtini je riješeno pitanje pobjednika.Na kraju je završilo s 69:82 za Varese.

Najbolji kod pobjednika bio je Achille Polonara s 2o poena i 10 skokova. Pratnju je imao u Mikeu Greenu, koji je postigao 15 poena uz šest asistencija i pet skokova. Rok Stipčević je s 16 poena bio najbolji u redovima Scavolinija.

Vanoli Cremona za koju igraju Perić i Stipanović, također je uvjerljivo poražena od Reggio Emilie. Sve dvojbe su bile riješene do poluvremena i do kraja je pitanje bilo s kojom će razlikom pobijediti gosti. Završilo je s 71:87 za Reggio Emiliu.

Najistaknutiji kod pobjednika bio je Donnel Taylor s 35 poena. Greg Brunner je ubacio 12, a kod domaćina najefikasniji je bio Jarrius Jackson s 17 poena. Perić je ubacio vrlo dobrih 14 uz pet skokova. Stipanović je postigao 10 uz devet skokova.

Od ostalih susreta vrijedno je još izdvojiti poraz euroligaša, Armani Milana protiv Cantua. Šminkeri su tako novim porazom pali na osmo mjesto na tablici.