Turska: Raspoloženi Bogdanović, dobar Pašalić

Bojan Bogdanović ponovno je bio najbolji igrač njegovog Fenerbahčea, ali ovoga puta njegova partija nije bila dovoljna da bi njegova momčad ubilježila makar pristojan poraz u gradskom derbiju kod Anadolu Efesa u okviru 14. kola turskog prvenstva. Mostarac je ubacio 17 poena uz po jedan skok i osvojenu loptu, te dva uspješna dodavanja. S druge je strane Stanko Barać svojih 10 minuta iskoristio za pet koševa, dva skoka i jednu krađu, a njegove je suigrače do pobjede 94:76 predvodio sjajni Semih Erden ubacivši 27 poena.

Drago Pašalić ponovno je pružio solidnu igru, te je u 18 minuta na parketu ubacio 12 koševa, dva puta uspješno skočio i ubilježio jednu asistenciju, ali njegov je Turk Telekom u tijesnoj završnici poražen od Mersina sa 78:80. Kod Mersina je sjajnu utakmicu odigrao Ali Karadeniz, ubacivši 31 koš uz 11 skokova.

Damir Markota napadačku je neefikasnost uspio nadoknaditi solidnim skakačkim i dodavačkim učinkom, pa je na tek jedan ubačaj dodao četiri skoka i podijelio čak šest asistencija, a njegov je Besiktas slavio kod TED Kolejlilera sa 64:69 i tom se pobjedom izjednačio s njima na tablici. Do pobjede ih je vodio Patrick Christopher s 14 koševa.

U Edirneu je domaći Olin izgubio od Tofasa našeg Tomislava Ružića nakon produžetaka sa 72:73. Zadranin nije odigrao utakmicu za pamćenje, ubilježivši sedam poena uz dva skoka i jednu blokadu. Deveti uzastopni poraz za domaćine nije uspio spriječiti ni double-double učinak bjeloruskog centra Artema Parakhouskog (21 ubačaj, 12 skokova), dok je kod pobjednika najbolji bio Steven Burtt s 18 poena.

Banvit i Anadolu Efes sada su se pridružili Fenerbahčeu na vrhutablice s omjerom 12-2,dok Galatasaray i Pinar Karsiyaka imaju pobjedu manje, a u pozitivnom omjeru još se nalaze Besiktas i TED Kolejliler, koji su ubilježili osam pobjeda i pet poraza. Svojim sedmim, odnosno desetim uzastopnim porazima, Antalya i Hacettepe drže dno tablice s omjerom 2-12.

Rezultati 14. kola

Aliaga – Gaziantep 104:86
(Shumpert 23 p, Chalmers 17 p, 12 as; Dorsey 25 p, 9 sk, Akpinar 19 p)

Antalya – Banvit BK 95:100 p
(Theodore 25 p, 6 as, Davidson 21 p, 10 sk; Lucas 21 p, Bajramović 18 p, 6 sk)

Galatasaray – Hacettepe 83:52
(Arroyo 13 p, Gordon 13 p, 6 sk, Hawkins 12 p, 6 as; Besok 12 p, 7 sk)

Olin Edirne – Tofas 72:73 p
(Parakhouski 22 p, 12 sk, Tapoutos 19 p, 6 sk; Burtt  18 p, 5 as, Heytvelt 16 p, 7 sk)

Erdemir – Pinar Karsiyaka 54:64
(Marshall 13 p, 7 sk, Henderson 11 p, 7 sk; Thomas 16 p, 9 sk, Dixon 12 p)

Turk Telekom – Mersin 78:80
(Brown 17 p, 7 as, Kocaoglu 15 p; Karadeniz 31 p, 11 sk, Prince 16 p, 6 sk)

TED Kolejliler – Besiktas 64:69
(Stanojević 17 p, 6 sk, Penney 16 p, 8 sk; Christopher 14 p, Hersek 11 p)

Anadolu Efes – Fenerbahce 94:76
(Erden 27 p, 6 sk, Vujačič 18 p; Bogdanović 17 p)

Hrvatski igrači u TBL ligi:

Stanko Barać – 10 minuta, 5 poena, 2 skoka, 1 osvojena lopta, valorizacija 5

Bojan Bogdanović – 35 minuta, 17 poena, 1 skok, 2 asistencije, 1 osvojena lopta, valorizacija 8