Ivezić i Štampalija najuspješnije ovog vikenda

Donosimo vam pregled Hrvatica koje nastupaju u svojim klubovima diljem svijeta. U ovome kolu najefikasnija Hrvatica je bila Jelena Ivezić s 28 poena za svoj Ceyhan u pobjedi protiv Botasa, a Petra Štampalija je izabrana za MVP kola u Poljskoj.

Francuska

U sedmom kolu francuske prve lige sve tri hrvatske igračice su ubilježile pobjede. Iva Ciglar je sa svojim Perpignanom slavila protiv Villenueve s 83:57. Iva je bila najbolji pojedinac u svojoj ekipi. Za 26 minuta koliko je provela u igri zabila je 11 koševa uz šut iz igre 5-10 (1-3 za tri poena). Učinku je pridodala 10 asista i 5 skokova.

Emilija Podrug sa svojim Lyonom je na gostovanju kod Landesa slavila rezultatom 60:57. Za 26 minuta Emilija je postigla 7 koševa (šut 3-9) imala je i 6 skokova te 4 asistencije.

Montpellier Ane Lelas je na domaćem parketu pobijedio Nantes rezultatom 80:59. Lelas je za 24 minute provedene u igri postigla 11 koševa uz šut iz igre 4-8 (1-3 za tricu). Tome je dodala 6 skokova i 4 asistencije.

U Francuskoj drugoj ligi Iva Grbas je sa svojim Limogesom ubilježila još jedan poraz. Na gostovanju kod Laveyrona u porazu 68:47 Iva je za 31 minutu na terenu postigla 11 poena (5-12 šut). Tome je pridodala i 8 skokova.

Španjolska

Lisa Karčić je sa svojim Hondarribia Irunom poražena u četvrtom kolu španjolskog prvenstva od Perfumerias Avenide rezultatom 74:56. Za 26 minuta koliko je provela na parketu Lisa je postigla 12 koševa uz šut iz igre 5-12 (2-6 za 3 poena). Imala je i 5 skokova.

Poljska

Osmo kolo poljskog prvenstva donijelo nam je još jednu izvrsnu predstavu Petre Štampalije. U pobjedi njene Wisle Can-Pack rezultatom 80:69 na gostovanju kod Energa Torun Petra je za 27 minuta postigla 14 poena uz šut iz igre 6-8. Slobodna bacanja je šutirala 2-2. Tome je pridodala 11 skokova i 4 asista za ukupnu valorizaciju 27.

Turska

U trećem kolu turskog prvenstva Jelena Ivezić je vodila svoj Ceyhan do pobjede kod Botasa. Ceyhan je slavio rezultatom 92:65, a Jelena je za 26 minuta provedenih u igri zabila 28 koševa. Iz igre je šutirala 9-15 ( 2-2 za tri poena). Zabila je i svih osam slobodnih bacanja. Na to sve još je dodala 2 skoka, 3 asistencije i 4 ukradene lopte za ukupnu valorizaciju 26.

Anđa Jelavić je sa Samsunom također slavila na gostovanju. Rezultatom 62:49 savladana je ekipa Bešiktaša. Za 39 minuta koliko je provela u igri Anđa je zabila 9 poena. Uz to imala je 6 skokova, 3 asistencije i 3 ukradene lopte.

Italija

Sonja Kireta je sa svojom Parmom slavila na gostovanju kod Calgarija rezultatom 69:67. Za 33 minute koliko je igrala naša igračica je postigla 14 koševa. Iz igre je šutirala 6-13 dok je slobodna bacanja izvodila 3-4. Uz to je skupila i 9 skokova.

SAD

U drugoj pripremnoj utakmici Florida International University za koji nastupa naša Carmen Miloglav je u svojoj dvorani porazio Barry rezultatom 68:38. Carmen je za 17 minuta provedenih na parketu postigla 3 poena te tome pridodala i 6 asistencija.

Midland University na kojem je Karmen Jeričević pomoćna trenerica je na svom terenu pobijedio najprije ekipu Kansas Wesleyan University rezultatom 89:75, a zatim i ekipu Johnson & Wales University rezultatom 88:75.

Iako smo u prošlom izvještaju napisali da Tomica Bačić nastupa na Iona Universityu ona je svoje školovanje završila i sad nastupa u Irskoj u ekipi Glanimire. No, do 01.12. nema pravo nastupa za tu ekipu.